Komputer się zawiesza się po 10 min gdy gram

Witam mam pytanie mam problem komputer mi się zawiesza jak gram ( po około 10 min nie raz po 1 godzinie ) . Moje parametry komputera

Procesor - Core2Quad 2.66

Płyta główna GIGABYTE S-series GA-P35-DS3L

Karta graficzna GeForce 9800 GTX

Ram 8 GB

Zasilacz : http://www.modecom.pl/product.php?id=283&categoryId=6

Napięcie : beztytuufl7.th.jpg

Co mam zrobić w tej sytuacji ? Proszę pomoc .

Nie pisz postów jeden pod drugim.

Jeśli ktoś będzie znał sposób na rozwiązanie Twojego problemu to z pewnością podzieli się nim z Tobą.

Postaraj się również poprawić tytuł tematu na mówiący nieco więcej o problemie.

Cytowany post kasuję.

witam może masz wirusy.Przeskanuj komputer.

Jaki masz System??

8GB ramu??

Napięcia są porządku. Sprawdź je oraz temperatury pod obciążeniem. Ponieważ komputer zawiesza się w grach, to oczywiście sprawdź je podczas gry (np po 5 min przełącz się na everesta). Zainteresuj się szczególnie temperaturą procesora graficznego.

Niestety brakuje informacji o napięciu 12V, a zatem wejdź do Biosu, w oknie PC Health Status odczytaj je i podaj je na forum.

Grałem około 7 min i zrobiłem screen z napięciem w Everescie : 68693581sr7.th.jpg

Mój system operacyjny : Windows XP Professional Service Pack 3

Napięcie +12V z biosu : 12.239V

Chciał bym dodać że komputer jest nowy ma z 2 miesiące . Moim zdaniem jest to wina zasilacza lub karty graficznej ale raczej zasilacza .

Nie wygląda to na zasilacz. Czy tak się dzieje w każdej grze? A czy komputer czasami się sam restartuje? Sprawdź pamięć programem Memtest86.

w każdej grze nieraz to nawet grafika pada i wszystko jest zamazane

Modeco MC to dobry zasilacz, ale wydaje mi się że do quada i 9800gtx i 8 gb ramu ;| 400W to za zdecydowanie za mało. W kalkulatorze podawanym tu na forum wyszło mi 555W xD. Najlepiej sprawdź sam:

http://www.extreme.outervision.com/psuc … orlite.jsp

Ok kupie zasilacz a jaki polecacie ? Jakiś do 300 zł :slight_smile: . Może http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,55930/ ? A w ogóle będą pasować wejścia do kabli ?

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,41269/

8GB ramu ? nie wiem czy nawet Vista da radę tyle odczytać :stuck_out_tongue_winking_eye: XP czyta tylko 3GB.

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,51381/ Trochę więcej ale jak poszukasz na allegro to może będzie taniej :slight_smile:

8GB ramu ? nie wiem czy nawet Vista da radę tyle odczytać :stuck_out_tongue_winking_eye: XP czyta tylko 3GB.

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,id,51381/ Trochę więcej ale jak poszukasz na allegro to może będzie taniej :slight_smile:

:slight_smile: Jedna chyba jest to wina pamięci ram :slight_smile: :smiley: Bo wyciągałem kości i później po kolei dokładałem jak włożyłem 3 kość wszystko było dobrze :slight_smile: A jak włożyłem czwartą to znowu się zawieszał wiec jedna kość jest zepsuta :slight_smile: Miałem szczęście że to była ta ostatnia :slight_smile:

Gratulacje za rozwiązanie problemu :slight_smile: Ja z RAMem też jeszcze na starym kompie miałem nie miłe wspomni9eni9a. W kompie mailem 128mb i dokupiłem 512mb włożyłem wszystko ładnie i co ? nic, nie czytało jej :shock: Poszedłem do sklepu dali mi nową i już działało, tamta musiała być zepsuta :wink: