Komputer się zawiesza - wina karty graficznej?

Witam wszystkich.

Mój problem polega na sporadycznym (czyt. czasem przez kilka dni nic, a czasem kilka razy dziennie) “zawiesza” się komputer. Czy możliwe iż jest to wina karty graficznej (przegrzewanie się lub coś w tym rodzaju)? Dodam iż podczas “zawieszki” poruszając myszką kursor porusza się normalnie, jednak nie można nic zrobić (skróty klawiszowe typu alt+ctrl+del lub alt+F4 też nie działają). Może miał ktoś podobny problem lub wie jak się z nim uporać?

-AMD Phenom II X2 550

-NVIDIA GeForce 8500 GT

Pomaranczan

Ja mam taki sam problem … i stawiam że też jest to karta graficzna . W moim przypadku Nvidia 9500GT Ddr2.

-karta,być może…,ale brak dostępnej pamięci też być może…no i nieprawiłowe działanie aplikacji-jeżeli te zwieszki powtarzają się na tej samej aplikacji…to oprogramowanie…

Jeśli mysz działa a reszta ekran jest zamrożona to może być problem z systemem a nie sprzętem.

Takie problemy może często powodować np. zasyfiony system, ale czasami podobne objawy robi uszkodzony dysk.

Kilka miesięcy temu padł mi dysk WD, i zanim przestał w ogóle działać robił takie właśnie zwiechy, na dodatek nie było żadnych błędów w smart.

Na początek polecam reinstalację systemu, na pewno nie zaszkodzi, a jak nie pomoże to spróbuj podłączyć inny dysk i sprawdź czy problem też występuje.

Edit: Jak dasz rady to zrób skrin z hdtune z zakładki smart i ze skanu powierzchni dysku i wrzuć na forum.

-komputer został sformatowany około 10 dni temu

-podczas zamrożenia ekranu gdy ruszam kursorem i najadę na pasek menu start pojawia się klepsydra lecz nic się nie dzieje

-zawieszenie pojawia się w nieregularnych odstępach czasowych, dzieje się to przy różnych aplikacjach