Komputer się zawiesza

Jak w temacie, komputer mi się co chwilę zawiesza, jak jest zawias, to się nic nie da zrobic, trzeba wcisnąć reset, czasem zawiesza się w windowsie, czasem w grach, zrobiłem nawet reinstall windowsa i ciągle to samo :/. Pomocy.

Najpierw przeczyść porządnie kompa. Jak to nie pomoże to pisz.

kompmaniak czytasz dokładnie :

wiec “porządne” czyszczenie kompa wg. Ciebie to ??

ps.

ka11 Pomocy :shock: wołasz?

może napisz coś więcej o swoim sprzęcie…

mu chodziło zapewne o wyczyszczenie kompa- kurz

Oczywiście że o kurz. Użyj sprężonego powietrza. Przeczyść wentylatory od zasilacza i od procka, sloty pamięci slot grafiki i wentylator od grafiki jeśli masz aktywne chłodzenie i wszystko co usiadło na płycie głównej. Rozkręć zasilacz i przeczyść go w środku ponieważ nie wystarczy dmuchnąć tylko w wentyl. na 90 % przypadków to pomaga jeśli wciąż będzie reset to znaczy że jesteś wsród tych 10 % :slight_smile:

Jaki zasilacz ??

zasilacz w obudowie który zasila płytę główną rozłącz kable wykręć zasilacz odkręć obudowę przeczyść elementy i podłącz spowrotem.

Więc napiszę coś o sprzęcie - Płyta główna - Gigabyte GA-K8NS, procesor AMD Sempron 2600+ 1664 mHz, ram - 1x 256 mb + 2x 512 mb, dyski samsunga 3x 40 gb i karta graficzna Galaxy gf fx 5500, komputer przeczyszczony.

Pomogło czyszczenie? Jeśli nie to przydały by się logi z HijackThisa i Silenta

Wiatraczki cicho chodzą? czy buczą już porządnie?

:roll:

Naciśnij PPM na mój komputer wybierz Zarządzaj następnie na podgląd zdarzeń i na System i podaj o ile są czerwone zdarzenia co przedstawiają.

A przyczyn zawieszających komputer może być wiele:

Procesor się grzeje

Kłopoty z pamięcią RAM

Dysk z Bad-sektorami

Zasilacz zaczyna padać

Bios się sypie w płycie głównej

Karta grafiki się grzeje bo np: wiatraczek zapchany kurzem

Wirus jakiś

Problem z sprzętowy czyli albo karta sieciowa lub inne urządzenia na płycie głównej powodują kolizję sprzętową

Myszka

Klawiatura

USB

No sporo tego jest…

Lista rzeczywiście jest długa i co najgorsze wszystko może być przyczyną zawieszania się kompa. Jeśli jest przeczyszczony i wciąż tak się dzieje, należy zacząć od sprawdzania podzespołów. Użyj samostartującego z płyty pakietu Ultimate Boot CD, aby zdiagnozować pamięć, procesor i inne podzespoły, które tam można przetestować. Co do sypiącego Biosu w płycie to miałem przypadek taki na płycie ECS literki menu biosu rozsypywały się w drobny mak (płyta chodziła 3 dni). Użyj programów do testowania podzespołów pod Windowsem ciekawe programiki znajdziesz tutaj: http://www.freewarefiles.com. Po testach melduj co ustaliłeś.

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 20:41

wykręć także dysk i sprawdź go pod kątem bad blocków i wirusów w innym komputerze który ma szufladę.