Komputer się zawiesza

Witam, mam taki kłopot:

jak tylko kończę grę w Medievala lub Shoguna, to zawiesza mi się komputer (na nic nie reaguje, trzeba reset). Problem dotyczy tylko tych gier i tylko przy zamykaniu - przez całą grę nie ma najmniejszych problemów. Mój komp to AMD Sempron 1,8 GHz, ATI Radeon 9550 256 MB, 1 GB RAM. Jak można coś z tym zrobić?

Z góry dzięki za pomoc.

Gry są oryginalne?? Jaki masz system i czy tez oryginalny??

Moze zainstaluj od nowa grę lub przeinstaluj sterownik do karty graficznej, zaktualizuj DirectX.

Działo się tak od początku czy od jakiegoś czasu dopiero zaczął występować ten problem?

Odinstaluj gry, przeczyść rejestr CCleanerem, usuń pozostałe foldery po deinstalacji, reset i zainstaluj od nowa.

Komunikat jakiś wyskakuje?

Gry oryginalne, system też (XP z SP2 + AutoPatcher).

Dzieje się tak od początku, reinstalacji już próbowałem, ale to nic nie daje.

Nie ma żadnego komunikatu, po prostu klikam na zakończ grę, potwierdzam i zamiast ujrzeć pulpit, to widzę cały czas menu z gry, muzyczka leci w tle, ale komputer nie reaguje… :frowning:

A próbowałeś zakańczać grę Alt+F4 ?

Próbowałem, komp po prostu nie reaguje. Przez Menedżera zadań zresztą też…

Przez Menadżera zadań wyłączałeś grę przez zakładkę Aplikacje czy Procesy?? Wyłącz grę przez zakładkę Procesy.

Pisałem - komp nie reaguje. Nie można wejść w menedżera zadań… Na nic nie reaguje, trzeba po prostu resetować

Wie ktoś co mogę z tym zrobić?

Napisałeś że zawiesza się jak kończysz grę.A dokładniej to jest w momencie wybrania z menu koniec/wyjście?Jeśli tak to nie możesz przed tym użyć Alt+F4?

Mogę, ale nie podoba mi się, że coś nie działa jak powinno :stuck_out_tongue:

A jak wyglądają sprawy temperatur?? Podkręcałeś go jakoś??

To bardziej wina systemowa niż sprzętowa.

Ja także nie lubię jak coś nie działa jak powinno, ale nieco głupia sprawa z tymi grami.A czy przy innych dzieje się tak samo, czy tylko przy tych 2?

Przeczyść rejestr CCleanerem.

Rejestr czyściłem - nic.

A problem jest tylko z Medievalem i Shogunem (seria Total War), obie z Sega. :expressionless:

Z żadną inną nie mam żadnych problemów.

A komp nie jest podkręcany, temperatura mieści się w przedziale 32-37 stopni.

Sprawdź je jeszcze na innym kompie.