Komputer się zawiesza

Witam od pewnego czasu już kilka parę miesięcy mam problem z komputerem.Gdy instaluje się sterowniki do karty graficznej nie stety się często zawiesza komputer jak np.dzisiaj bo wczoraj było lepiej.Pojawia się też chyba nie pamiętam jak to się nazywało Blue Screen gdy włancza się WINDOWS XP i gdy mam sterowniki zainstalowane,proszę co muszę zrobić,żeby komputer w końcu normalnie funkcjonował bo mam ciągłe zawieszki :(.

Z góry dzięki.

Odinstaluj stery, przeczyść dyski i rejestr programem Ccleaner i zainstaluj najnowsze.

Kamilonso , skąd masz pewność, że problem wywołuje sterownik karty graficznej ?

Przeczytaj -> ten artykuł.

Jaką posiadasz kartę graficzną ?

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy.

Jak mam przeczyścić dysk???

W CCleaner masz cleaner w zakładce Windows dajesz analizuj i potem uruchom cleaner, następnie w programy to samo.

Rejestr też przeczyść.

Aha jak mówiłeś odinstalować stery następnie wgrać cleanera i to zrobić co napisałeś,a następnie zainstalować najnowsze sterowniki.

A jak mam najnowsze sterowniki na kompie to potrzeba ściagać 2 raz???

Edit:I w rejestrze mam kliknąć na końcu napraw zaznaczone problemy tak???

Tak

Niekoniecznie, ale to zależy od karty graficznej. Podaj jej model.

//EDIT

Podaj treść bluescreena, o czym pisał seba86mu.

Zobacze najpierw czy już wszystko oki,a podczas instalacji tych sterowników to chyba pełna instalacje sterowników NVIDIA zapisuje na komputerze czy to też powinienem przed oczyszczaniem dysku i rejestru usunąć???

Moja karta graficzna NVIDIA GEFORCE FX 5200 dośc stara bo komp też już ma 4 lata.

Nie instaluj najnowszych sterowników, bo to nie ma sensu. Sprawdź na starszych: http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_56.72.html

Nie kumam, możesz to rozwinąć?

Aha a to może być przyczyna zawieszek przez najnowsze sterowniki???

No bo na początku instalki,żeby pliki zapisać i gdzie to miałem to usunąć.

Jak odinstaluje te najnowsze stery też musze zrobić jeszcze raz ccleanerem to samo i te pliki nvidia te instalki co są na dysku c odinstalować???

Pliki instalacyjne możesz zostawić. Ale zawsze przed instalacją nowych sterowników, wyczyść CCleanerem.

Jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz.

Mogę spróbować nowszej wersji sterowników bo na tej jak nie mam gry włączonej jeszcze nic mi się nie zawiesiło,ale podczas np.gry FIFA 08 mi się zawiesiło myślę,że to od tych starych sterów to mogę spróbować nowszych i nie mam żadnych MiniDumpów to jest dziwne.

Nowszych bym już nie próbował: http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html

Co do minimdumpów, dziwne ale się zdarza.

Pytanko bo zainstalowałem 2 sterowniki(myślałem,że to razem trzeba,ale chyba nie.):

AGP_XP_2K_ME_98_746748(1.13)

Nvidia 175.16_geforce_winxp_32bit_international_whql.exe

Nie wiem czy to powinno być razem,ale chyba nie bo mi się zawieszał przez to tak komputer,że nie mogłem go włączyć i właśnie powstało pytanko.

Te sterowniki powinny być razem???

A skąd wziąłeś, te:

Wystarczą tylko 175.16 chyba, że tamte są od portu AGP.

To mam zainstalować co przedtem mi dałeś czy te 175.16???

A tam tych wole nie instalować,dlatego bo to też są do karty graficznej chyba i jak miałem to zainstalowane i sterowniki nvidia tak mi się zawieszał komputer.

Ja uważam, że lepsze są starsze wersje, ale to Twój wybór.

Co do “AGP_XP_2K_ME_98_746748(1.13)” jaką Masz płytę główną?

To spróbuję starszą :wink: bo tamte sprawdzałem.

Nie wiem jaką mam płytę główną.

Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:

  • Nazwa płyty głównej

  • Mikroukład płyty głównej