Komputer się zawiesza

Witam tak jak w temacie od pewnego czasu np. podczas odczytywania poczty,serfowaniu w necie bądz też bezczynnym działaniu komputera potrafi się zawieszać(kolorowe line w poprzek monitora) po restarcie nieraz się załączy a jak nie to zdejmuje boczną osłonę poruszę kablami w ogóle wszystkim i zaczyna działać , czy przyczyna leży po stronie wnętrzności czy coś innego.proszę o podpowiedz z góry bardzo dziękuje.

Witam ja mam ten sam problem

Rozwiązałem go prostując wszystkie kable, taśmy

a nie podłączone kabelki podłączyłem

cudem rocwiązalem problem. A dobry informatyk w ogóle mi

tego nieradził robić.

Mam nadzieję, że pomogłem. :idea:

Witam! No to i ja się wtrące, wg mnie w najlepszym wypadku chodzi o taśmę z dysku do płyty głównej (trzeba wymienić) a tak poza tym to kolorowe linie na monitorze odbierałbym jako artefakty czyli coś z grafą. Sposób w jaki ja bbym to próbował rozwiązać: Wyłącz kompoa z sieci, delikatnie wyjmij kartę graficzną, połóż gdzieś na boku, wyczyść kompa w srodku z kurzu (zawsze sie znajdzie) no i najważniejsze wg mnie to odkręć ten mały radiator (wiatraczek) z karty graficznej (dwie lub cztery śrubeczki) odklej tę naklejkę okrągłaą pod wiatraczkiem i wouść do środka “po zapałce” dwie krople oleju roślinnego, zaklej po wkropleniu oleju tą okrągłą naklejką, wyczyść i przykręć do kart ( delikatnie) nie jest to trudne i nie stresuj sie badz tylko ostrozny zeby Ci nie wypadło nic. Wyczysc co sie da i uwazam ze powinno cos pomoc. P.S. mialem podobny problem nie raz i u znajomych tez. Komp się grzał trochę i lipa się robi właśnie tak po pewnym czsie jak u Ciebie. Jak to nie pomoze to sprawdz wogóle inna grafe (od kumpla np) pod Twoj CHIPSET (AGP lub ATI) podlacz i sprawdz. jak nie to patrz te tasmy moze to tasmy. Pozdro! !!