Komputer się zawiesza

oto moj problem.

podczas defragmentacji czy sprawdzania dysku chkdsk, bądź innym programem zawiesza mi sie komputer, ale tylko partycji systemowej C:. nie zawiesza sie gdy sprawdzam chkdsk z płyty instalacyjnej Windowsa XP. Wyskakuje tam że chkdsk znalazł przynajmniej jeden błąd… po wpisaniu chkdsk /r naprawia i ponownym sprawdzeniu tego blędu już niema. program hdd regenerator nic nie wykrywa gdy go z bootuje na usb

Formatowałem 2 razy ową partycje i po jest wszystko dobrze, ale po kilku dniach znowu komputer uruchamia sie dłużej, gdy uruchomiony jest wygaszacz ekranu i porusze myszko to widac czesciowo pulpit czesciowo czarny ekran i sie zawiesza, programy z wersji polsko jezycznej staja sie wersja angielsko ( po przewracaniu systemu ktory nie poszedł). w niektorych programach data cofa mi sie do stycznia i brak danych musze wybierac recznie i takie dziwne przypadki tak wszystko pracuje.

powiedzcie co mozna zrobic aby znalezc przyczyne. wina po stronie dysku czy systemu. z gory dziekuje za pomoc.

Hej,

Obstawiałbym, że problem leży po stronie dysku twardego. Dlatego najlepiej przetestuj go przy pomocy programów, które oferuje producent dysku.

:arrow: Jaka jest pełna nazwa dysku??

Pozdrawiam,

Dimatheus

witam

Dysk to WDC Caviar, a po sprawdzeniu mam że sa jakieś błędy. Zawansowanego nie robiłem zatrzymał się na sektorze i doszedł czas do 11 godz. A oto wynik:

Test Option: QUICK TEST

Model Number: WDC WD1600AAJS-00PSA0

Unit Serial Number: WD-WMAP91214010

Firmware Number: 05.06H05

Capacity: 160.04 GB

SMART Status: PASS

Test Result: FAIL

Test Error Code: 06-Quick Test on drive 1 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 65 (Error Log Test) SMART self-test did not complete on drive 1!

Hej,

Według wykonanej analizy na dysku znajdują się prawdopodobnie błędne sektory - błąd dotyczy bowiem odczytu dysku. Aczkolwiek to wcale nie przesądza, że uszkodzeniu uległ dysk, bowiem analiza S.M.A.R.T. nie raportuje żadnych problemów. Dlatego warto sprawdzić także taśmę łączącą dysk z płytą główną oraz płytę. Najlepiej byłoby, gdybyś na jakiś czas podłączył zupełnie inny dysk i sprawdził, czy problem nadal występuje. Jeśli nie - mamy pewność. :slight_smile:

A czy przypadkiem nie jest aktywne w schematach zarządzania energią wyłączanie twardych dysków?? Jeśli tak, wyłącz je.

:arrow: Jakiego systemu używasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

komprafal ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.