Komputer się zawiesza

(przemek2710) #1

Witam. Podczas grania zawiesza mi się komputer. Jakiś rok temu miałem podobny problem, ale wymieniłem zasilacz i wszystko działało. Możliwe, że zasilacz się 'zużył'? Albo jaki może być inny powód? Odkurzyć komputer, nałożyć nową warstwę pasty? Dodam jeszcze, że radiator na karcie graficznej jest gorący.

Specyfikacja komputera:

Intel Celeron D 351, 3200 MHz (24 x 133)

1024 MB RAM (DDR2)

Zasilacz 400W (EN60950 PFC)

Grafika ATI Radeon 9550

Dysk 80GB

(Gural7) #2

Podaj temperatury na podzespołach?,warto też tak dla spokoju trochę przeczyścić komputer bo możliwe że spore ilości kurzu zapchały wiatrak na CPU/GPU i temperatury są wyższe.

(przemek2710) #3

Temperatury

Płyta główna 38 °C

Procesor 65 °C

Aux 48 °C

SAMSUNG SV0802N 25 °C

Takie są podane w Evereście. Nic szczególnego, zawsze takie są.

(system) #4

temperatury są w porządku chyba.. coś nie tak jest z gra albo karta graficzna.. ja miałem tak ze mi sie tak samo zacinało wystarczyło ze wyczyściłem kompa w środku z kurzy i było luks i zwiększyłem ram i jest dobrze... a jakiej marki ten zasilacz jest ???COLORSIT ?

-- Dodane 14.10.2010 (Cz) 22:28 --

jeśli to ten zasilacz COLORSIT to omijać z daleka do niczego ten zasilacz trzeba było kupic jakis markowy.. możliwe ze to zasilacz mógł się "zużyć"

(przemek2710) #5

Zasilacz firmy IBOX...Z grą jest wszystko ok, bo nie tylko na niej się wiesza. Jeszcze wczoraj wszystko było ok, aż do dzisiaj. Zmieniłem rozdzielczość w grze, pograłem chwilę i wyskoczył komunikat, że zmieniono ustawienia karty graficznej i trzeba zrestartować kompa. Tak też zrobiłem, włączyłem grę na starych ustawieniach i amen, zawiecha. Jutro wyczyszczę wszystko łącznie z zasilaczem.

(Gural7) #6

Procesor 65 °C nie mało(w idle masz tyle ? :o ),zasilacz ibox to jeden z najgorszych zasilaczy który nadaje się do pracy biurowej.

(przemek2710) #7

Odkurzyłem zasilacz i narazie wszystko jest ok :slight_smile: jak coś będzie się działo to znowu napiszę. Dzięki za pomoc