Komputer się zawiesza

Witam, mam problem z moim komputerem. Zawiesił mi się dzisiaj podczas włączania gry, zresetowałem i zawiesił się znowu ale od razu po włączeniu (pokazała się tylko tapeta, ikony i pasek zadań). Teraz nie mogę go normalnie uruchomić, jedynie w trybie awaryjnym jest wszystko ok. Zauważyłem także, że gdy uruchumia się komputer to te wszystkie “napisy” nie wyświetlają się poprawnie (w słowach są literówki, np. zamiast Corp. pojawia się @orp). Dodam także, że przeskanowałem komputer avastem i nic nie wykrył. Co może być tego przyczyną? Mam nadzieję, że nie będzie trzeba nic wymieniać.

Avast to jest ■■■■, a nie antywirus. Włącz awaryjny z obsługą sieci i przeskanuj programem doctor web. Jeżeli nic nie znajdzie, spróbuj przetestować ram programem memtest, najlepiej każdą kość pojedynczo. Jeżeli znajdzie błąd, wymieniasz daną kość na nową. Jesżeli nic to nie da, podmień zasilacz, a potem spróbuj podmienić kartę grafiki. Napisz jeszcze, co się dzieje, że nie możesz go w normalnym uruchomić? Pojawia się niebieski ekran i się resetuje, czy co?

W awaryjnym wykonaj przywracanie systemu do daty przed wystąpieniem problemu.

Nie mogę go normalnie uruchomić, bo po ładowaniu nie pojawia się okno Zapraszamy tylko czarny ekran, a po jakimś czasie dysk przestaje pracować. Bluescreen pojawił się tylko raz. Jak przeskanować tym programem online. Można memtestem online? Na awaryjnym nie mogę nic zainstalować :frowning:

W Trybie awaryjnym uruchom przywracanie systemu .W menu start wpisz Przywracanie > uruchom > Wybierz inny punkt > wybierz z datą kiedy system działał. Jak to nic nie da ,spróbuj naprawić system ,poczytaj > pobierz > wypal > użyj narzędzia o którym mowa tu [http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/ … st__p__286](http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/54-windows-re-dysk-odzyskiwania-systemu/page view findpost p 286) <- Windows Vista Recovery Disc x86 / x64 Edition > Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia / Startup Repair

Skoro jest czarny ekran, to ram odpada, tak samo raczej obecność infekcji, bo to raczej śmierdzi mi uwalonymi plikami systemowymi. Spróbuj zrobić to co napisał Łukash.