Komputer sie zawiesza

Jak w temacie komputer mi się zawiesza, a w jaki sposób już piszę. Gdy włączam komputer i po załadowaniu pulpitu od razu włączam grę “Tibia” i po jakiś 4-5minutach komputer się zwiesza. Wtedy resetuję komputer i do momentu ładowania się Windows jest ok. Później jednak wyświetla się sprawdzanie dysku E i komputer automatycznie naprawia ten błąd jest tam napisane że sprawdza “DANE_40” nie wiem czy to coś pomoże. A zauważyłem ze jak najpierw włączę neta i posiedzę z 5minut i później włączę grę jest wszystko ok. Trochę wydaje mi się to dziwne i podejrzane. Proszę o pomoc. To jest mój sprzed :MS Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3, AMD Athlon XP 1700+, 512MB RAM, Redeon 9100 Family (Microsoft Corporation). Proszę o dalszą instrukcję.

Według mnie skoro po podłączeniu internetu i odczekaniu kilku minut wszystko jest Ok, to możliwe że chodzi o antywirus, a dokładnie o aktualizacje definicji wirusów. Po prostu antywirus próbuje automatycznie zaktualizować bazę wirusów do najnowszej wersji, a bez neta to trochę skomplikowane i w momencie obciążenia go dodatkowo np. uruchomioną grą, może zawieszać kompa :twisted:

Co do sprawdzania przez system dysku i jego naprawiania, to stawiam już na efekt zastosowania “resetowania kompa” - zapewne guziczkiem na przednim panelu obudowy :smiley: - i wyłączyłbym to z przyczyn zawiech :] Tak więc najpierw niech się antywirus spokojnie zaktualizuje, a potem możesz włączyć sobie grę.

A może Ci się po prostu przegrzewa jak włączasz grę? Stawiam, że pasta na procesorze nie była wymieniana od nowości.

I włączenie neta zapobiega przegrzewaniu się komputera podczas gry :o