Komputer się zawiesza

Witam. Od pewnego czasu podczas zwykłych czynności zawiesza mi się komputer, na przykład przy przesuwaniu okienka gg, podczas przeglądania dokumentów pdf… Kiedyś miałem podobnie, jednak działo się tak podczas grania i do tego karta graficzna była gorąca. Wymieniłem więc zasilacz i wszystko ładnie działało. Tym razem również podejrzewam zasilacz, ale może chodzi o coś innego?

Temperatury są ok (miewałem wyższe, ale zmieniłem chłodzenie):

Płyta główna 38 °C (100 °F)

Procesor 60 °C (140 °F)

Aux 49 °C (120 °F)

SAMSUNG SV0802N 25 °C (77 °F)

Intel Celeron D 351, 3200 MHz (24 x 133)

RAM 1024MB DDR2 (DDR2-800 (400 MHz), DDR2-667 (333 MHz))

Grafika: ATI Radeon 9550 128MB

Zasilacz iBOX EN60950 (PFC) 400W

Podaj jeszcze model płyty. Sprawdź w dzienniku zdarzeń, czy masz jakieś błędy. Podczas zawieszenia jest jakiś charakterystyczny dźwięk, czy poprostu bez?

Rozumiem, że masz 2x512 MB ramu, tak? Sprawdź, na jednej kostce, czy działa normalnie.

Procesor 60 stopni ??? Ja mam 55 na BF3 na full detalach w największej akcji… Przedewszystkim przegrzewa Ci się coś procek, a zasilacz to się kupuje Chiefteca albo CoolerMastera ew. OCZ (najlepsze firmy w/g mnie) A nie jakieś iBox (to nawet glupio brzmi :D)

Foxconn P4M800P7MB Series

Nie, nie ma żadnego dźwięku. Tak, 2x512 ;>

Co do błędów, to widzę jedynie że przy każdym uruchomieniu systemu są dwa błędy:

  1. Źródło: ati2mtag; kategoria: CRT;

  2. Źródło: Service Control Manager; kategoria: brak.

Jeszcze w błędach aplikacji jest błąd o źródle PerfNet

Dodane 12.12.2011 (Pn) 20:21

Przy starym chłodzeniu procek miał nawet 79stopni, więc spoko. Zasilacz wyciągnąłem z innego kompa, nie kupowałem ;>

Ale to i tak o dużo za dużo, chyba że w stresie :wink: W IDLE u mnie na AMD, które się mocno grzeją dosyć w IDLE na najtańszym, IMO wartym uwagi chłodzeniu (Spartan HE923) i IDLE mam 24-25 stopni :smiley:

To od sterownika karty graficznej, masz najnowsze sterowniki? Starsze ? Spróbuj przeinstalować sterowniki. Oczywiście jak koledzy wyżej mówią ten baleron się trochę za mocno grzeje mój kiedyś w idle miał 28 stopni nie więcej.

Poza tym do tego zestawu ten i-bum 400w powinien starczyć mimo że to szajs sam w sobie

Sprawdzałem obie kości pojedynczo, nadal się wiesza.

Sterownik jest z 2008-02-25. Jeśli przeinstalować to na jakie? Zawsze miałem problem w tej kwestii…

Na najnowsze ze strony producenta…

Do wymiany…

W takim razie rzeczywiście to może być zasilacz, ściąg dla pewności jakiś mem test i zrób test pamięci dla pewności(najlepiej programem bootowalnym).

P.S Jak masz tą płytę http://www.foxconnchannel.com/product/Motherboards/detail_spec.aspx?ID=en-us0000191, to może być cos nie tak z pamięciami. Bo w opisie podane jest efektywne taktowanie, a Twoje pamięci mają częstotliwości większe niż obsługuje płyta, sprawdź w biosie czy częstotliwość pamięci jest odpowiednio ustawiona(czytaj zaniżona)