Komputer się zawiesza

Od jakiegoś czasu mam problem z komputerem - zawiesza się bez specjalnej okazji. Zaobserwowałem że im dłużej jest włączony tym bardziej mu odbija (dochodzi do tego że nie jestem w ogóle w stanie na nim pracować), natomiast jeżeli postoi wyłączony jakiś czas to działa w miarę normalnie. Niestety robi się to coraz bardziej uciążliwe (do tego miejsca zawiesił się na chwilę dwa razy). Temperatury zdają się być w normie, system był skanowany nodem ze 4 razy, wyczyściłem go w środku ale nie dało to żadnego efektu. Błagam o pomoc bo potrzebuje tego cholernego urządzenia do pracy i nauki a moja niewielka wiedza o komputerach zupełnie się już wyczerpała. Poniżej podaje efekt skanu HWMonitor’em:

HWM.gif

Dodam jeszcze że od początku (czyli od roku) mam problemy z tylnym wiatrakiem. Z początku musiałem w niego dmuchnąć żeby się… hmmm… rozruszał, obecnie muszę ściągać go i nakręcać jak cholerny XIX automobil, jednak jeżeli go szybko włączę lub restartuje, działa od razu normalnie.

Jeszcze raz błagam o szybką pomoc, ta piekielna maszyna jest mi niezbędna.

Pozdrawiam.

Konfiguracja sprzętowa? Zasilacz?

Zasilacz jest Modecom’u, 500W, JEżeli potrzebne są dalsze informacje to napisz. Wybacz mi ale jestem kompletnym laikiem i nie wiem co może być ważne.

Gdzie mam sprawdzić konfigurację sprzętową? Pracuje na Windows’ie 7

Patrząc na ten screen, widzę że te napięcia nie wyglądają super, ale oczywiście program je przekłamuje bo mając +2.21V na linii +12 komp nie powinien w ogóle odpalić, na początek spróbuj przywrócić domyślne ustawienia BIOSU, i pokaż zakładkę health z programu HD tune. Powiedz jakiej firmy masz pamięć (sprawdzisz np programem CPU-z), moja gafa bo część konfiguracji jest na screenie, jaki to dokładnie modecom? Temperatury wyglądają normalnie więc nie powinna to być wina przegrzewania się, jeśli masz okazję pożycz od kogoś jakiś lepszy zasilacz, sprawdź też czy na płycie głównej, nie ma żadnych wybrzuszonych kondensatorów.

Modecom 500 W,pewnie w chorej wyobrażni producenta.Pobierz AIDA-64TRIAL.Oczytaj napięcia.Moje są zaniżone,nawet w stosunku do 300W Feel-a.

Wydaje mi się że wszystkie programy przekłamują, bo u mnie jakiego programu bym nie wziął to pokazuje 9,96V na linii + 12V, najlepiej sprawdzić to miernikiem, chociaż moim zdaniem, ten “zasilacz” powinien uciągnąć ten sprzęt, chyba aż taki prądożerny nie jest.

Popatrz na specyfikację grafiki Kolegi,to jedna z najbardziej prądożernych kart. http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=6 … r_numer=21 Modecom Logic 500 w/g testów nie osiąga więcej niż 350 W.

Modecom 500 W,pewnie w chorej wyobrażni producenta.Pobierz AIDA-64TRIAL.Oczytaj napięcia.Moje są zaniżone,nawet w stosunku do 300W Feel-a.

Patrząc na ten screen, widzę że te napięcia nie wyglądają super, ale oczywiście program je przekłamuje bo mając +2.21V na linii +12 komp nie powinien w ogóle odpalić, na początek spróbuj przywrócić domyślne ustawienia BIOSU, i pokaż zakładkę health z programu HD tune. Powiedz jakiej firmy masz pamięć (sprawdzisz np programem CPU-z), moja gafa bo część konfiguracji jest na screenie, jaki to dokładnie modecom? Temperatury wyglądają normalnie więc nie powinna to być wina przegrzewania się, jeśli masz okazję pożycz od kogoś jakiś lepszy zasilacz, sprawdź też czy na płycie głównej, nie ma żadnych wybrzuszonych kondensatorów.

ht.png

Pamięć jest firmy Micron Technology.

Model zasilacza to Feel 2.

PS wartość +12V spada nawet do +0.64V

ODczyty z AIDA’y:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8728F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Diode (NV-Diode)

Nazwa płyty głównej Gigabyte H67A / H67M Series

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.104 V

VTT 1.044 V

DIMM 1.524 V

Napięcie procesora graficznego 0.962 V

Power Values

CPU Package 9.88 W

CPU IA Cores 5.33 W

CPU GT Cores 0.08 W