Komputer się zawiesza

Witam niedawno kupiłem nowy komputer i od pewnego czasu nie mogę go włączyć a jeżeli się włączy zaczyna się zacinać w ogole nie da się nic zrobić. Wcześniej miałem windowsa 7 i było to samo i przeinstalowałem na 8 (obecnie ją mam) pół mięsiąca działało dobrze, ale problem powrócił. W trybie awaryjnym wszystko działa okej. Bardzo proszę o pomoc . Z góry dziękuję

Zainstaluj wszystkie możliwe sterowniki a jeśli nie pomoże jest możliwość że to wada fizyczna.

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Booster,Program,Windows,41956.html

Ale możliwe, żeby to była wada sprzętu jeśli w trybie awaryjnym wszystko ok

Jeśli nowy to masz pewnie jakąś gwarancję i powinieneś z niej skorzystać.

Mam gwarancję, ale kurcze szkoda że tak szybko jakaś wada nastąpiła. Pobrałem pogram i wykryło że mam bardzo stare sterowniki (oczywisice instaluje je w trybie awaryjnym). Może to pomorze?

)

Sprawdz -http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/where-is-device-manager-Jeśli obok nazwy urządzenia jest widoczna żółta ikona ostrzegawcza e169d2bc-146a-42ca-8b23-6e1831225a6b_13.

Ok sprawdze

Nie ma zadnej tylko w trybie awaryjnym od monitorasie pojawia ale to nie wazne

Jeszcze sprawdz wpływ oprogramowania ochronnego na działanie systemu np. antywirus

a jak to sprawdzić? wyłaczyłem go jak wpisuje msconfig w uruchom i klikam uruchomianie diagnostyczne to komputer uruchamia się normalnie ale nie mogę z wszystkich opcji korzystać . Także nie zacnia się  ja myśle zże to nie wada sprzetowa

Najlepiej odinstalowac,bo jak wyłączysz to usługi i sterowniki mogą działac

no dobra

Sprawdz-http://support.microsoft.com/kb/929135/pl-Czysty rozruch jest wykonywany do uruchamiania systemu Windows przy użyciu minimalnego zestawu sterowników i programów startowych. Pozwala to wyeliminować konflikty oprogramowania, które występują podczas instalowania programu lub aktualizacji lub gdy program jest uruchomiony w Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 lub Windows Vista. Czysty rozruch może także pomóc rozwiązać lub ustalić, jaki konflikt jest przyczyną problemu.

Zrobilem tak narazie system uruchamia sie bardzo bardzo dlugo

system się nie uruchomił w trybie awarynym tak

ale czysty rozruch jak zropbić po prostu ja uruchomilem ponownie

Dopiero jak w msconfig klikam mowilem uruchomianie diagnostyczne yo uruchamia sie bez scin wszystko ok, a teraz nawet uruchomic nie moge

  1. Wejdź z prawej krawędzi ekranu, a następnie wybierz Szukaj. Lub jeśli używasz myszy, wskaż polecenie prawym dolnym rogu ekranu, a następnie kliknij Szukaj.
  2. W polu Wyszukaj wpisz msconfig i następnie dotknij lub kliknij przycisk Narzędzia msconfig.
  3. Na karcie Ogólne dotknij lub kliknij opcję Uruchamianie normalne.
  4. Dotknij lub kliknij kartę usługi , wyczyść pole wyboru znajdujące się obok Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft , a następnie dotknij lub kliknij przycisk Włącz wszystkie.
  5. AP lub kliknij kartę Autostart , a następnie dotknij lub kliknij Otwórz Menedżera zadań.
  6. W Menedżerze zadań Włącz wszystkie programy startowe, a następnie dotknij lub kliknij przycisk OK.
  7. Gdy zostanie wyświetlony monit o ponowne uruchomienie komputera, dotknij lub kliknij przycisk Uruchom ponownie.

Po taej opcji komputer sie nie utuchamia, ale wczesniej klikmelem jakis rozruch inny i bez scin chodzil

Wlaczylem uslugi tylko microsoft a teraz wszysykie i sie nie uruchamia

Czarny ekran…

Czarny ekran…

jak uruchomisz komputer to po pierwsze daj zrzut z menadżera zadań co się uruchamia na komputerze, dobrze by było jakbyś dał zapis z Autorunsu tu do pobrania http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Program,Windows,13208.html . program uruchamiasz jako administrator.

Prosze o pomoc

Okej

Ale tego bardzo duzo jest

Może za dużo? chyba nie wszystko jest potrzebne zaraz po uruchomieniu? trzeba to sprawdzić i wyeliminować niepotrzebne programy i wtedy zobaczyć jak się sprzęt sprawuje

 

Słuchaj - oddaj go na gwarancji i nie kombinuj… Problem z włączaniem się sprzętu może powodować wiele czynników, ale ja obstawiam albo grafikę albo zasilacz (oczywiście może to być wina hdd, oprogramowania lub nawet uszkodzenia płyty głównej)… Najlepiej sprawdzić na innych komponentach, ale zawsze jest ryzyko utraty gwarancji… możesz podać pełną specyfikację kompa - zobaczymy czy  czasem zasilacz nie jest z czarnej listy (gdzie kupowałeś sprzęt?)

 

O najbardziej kuriozalnej sytuacji czytałem przy okazji zapoznawania się z gwarancją jednego z modeli znanego producenta laptopów - sprzęt sprzedawany u partnera jest bez systemu (i do tego momentu ok) - każda jednak próba instalacji OS na własną rękę wiązała się z utratą gwarancji producenta (i bez znaczenia czy to win, dos czy linux)… System tylko poprzez serwis lub partnera (a to dodatkowe koszty dla kupującego) - Dla mnie szczyt (nie powiem czego).

Oddaj do servisu,masz gwarancje muszą naprawić, coś jest skopane,że raz się uruchamia a raz nie