Komputer sie zawiesza

(Pogromca7) #1

Witam mam problem z zawieszającym sie komputerem... chodzi o to ze jeśli włączę grę to się zawiesza możne nie odrazu ale po godz grania a czasami podczas samego ładowania rożnie  np  zawiesił mi się podczas pisania tego postu wiec coś jest nie tak a nie mam pojęcia jak to naprawić  i po 2 nie mam pieniędzy żeby latać po serwisach jakieś rady ???

NAPISZE JAKIE CZYNNOŚCI WYKONAŁEM:

1. sprawdziłem dysk został sformatowany wymieniony na nowy 
  2. sprawdziłem ramy 2 kosi po 1 Gb  (wyjolem  obydwie i odpalałem na każdej z nich )
  3. defragmentacja (czyszczenie z wirusów spyware itp. ) 

Dalej Brak pomysłów jakieś rady ????????

dziękuje wszystkim jeśli się wypowiedzą.

(system) #2

ad.2 - sprawdz systemowym memtest

ad.3 http://forum.dobreprogramy.pl/bezpiecze%C5%84stwo-f15/ - przeczytaj najpierw jakie logi, tam spece faktycznie Ci sprawdzą czy to problem robactwa.

(Pogromca7) #3

a gdzie znajde ten memtest???

(system) #4

Panel sterowania --> Narzędzia administracyjne --> Diagnostyka pamięci systemu windows

(Pogromca7) #5

Witam  Skan Pamięci nie wykrył żadnych błędów  adw cleaner oczyścił to co mógł … czyli 4 pozycje i to wszystko … i problem jak zarazie się uspokoił tak myślałem … lecz po 10 minutach działania  znowu sie zawiesil.  nie mam juz pojecia

Witam, wspomniałeś że “ta na płycie” się spaliła. Może to ona powoduje te problemy, ale to tylko gdybanie (To w ogóle możliwe?). Myślę że gdyby uszkodzona została grafika zintegrowana z chipsetem to komputer w ogóle by się nie uruchomił. Co do dziwnego zawieszania się PC, to spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym i wtedy zobaczymy czy się zawiesi. Przynajmniej zobaczymy czy to aby od software’u nie zależy. Eh, od czegoś trzeba zacząć. :).

(InformatykPiotr) #7

Witaj, postaram ci pomóc. Jeżeli karta graficzna zintegrowana na płycie głównej się spaliła to tak naprawdę komputer nie powinien się włączać. Napisz mi dokładną specyfikację twojego komputera