Komputer sie zawiesza


(Pogromca7) #1

Witam mam problem z zawieszającym sie komputerem... chodzi o to ze jeśli włączę grę to się zawiesza możne nie odrazu ale po godz grania a czasami podczas samego ładowania rożnie  np  zawiesił mi się podczas pisania tego postu wiec coś jest nie tak a nie mam pojęcia jak to naprawić  i po 2 nie mam pieniędzy żeby latać po serwisach jakieś rady ???

 

NAPISZE JAKIE CZYNNOŚCI WYKONAŁEM:

 

  1. sprawdziłem dysk został sformatowany wymieniony na nowy 
  2. sprawdziłem ramy 2 kosi po 1 Gb  (wyjolem  obydwie i odpalałem na każdej z nich )
  3. defragmentacja (czyszczenie z wirusów spyware itp. ) 

Dalej Brak pomysłów jakieś rady ????????

 

dziękuje wszystkim jeśli się wypowiedzą.


(system) #2

ad.2 - sprawdz systemowym memtest

ad.3 http://forum.dobreprogramy.pl/bezpiecze%C5%84stwo-f15/ - przeczytaj najpierw jakie logi, tam spece faktycznie Ci sprawdzą czy to problem robactwa.


(Pogromca7) #3

a gdzie znajde ten memtest???


(system) #4

Panel sterowania --> Narzędzia administracyjne --> Diagnostyka pamięci systemu windows


(Pogromca7) #5

Witam  Skan Pamięci nie wykrył żadnych błędów  adw cleaner oczyścił to co mógł … czyli 4 pozycje i to wszystko … i problem jak zarazie się uspokoił tak myślałem … lecz po 10 minutach działania  znowu sie zawiesil.  nie mam juz pojecia


#6

Witam, wspomniałeś że “ta na płycie” się spaliła. Może to ona powoduje te problemy, ale to tylko gdybanie (To w ogóle możliwe?). Myślę że gdyby uszkodzona została grafika zintegrowana z chipsetem to komputer w ogóle by się nie uruchomił. Co do dziwnego zawieszania się PC, to spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym i wtedy zobaczymy czy się zawiesi. Przynajmniej zobaczymy czy to aby od software’u nie zależy. Eh, od czegoś trzeba zacząć. :).


(InformatykPiotr) #7

Witaj, postaram ci pomóc. Jeżeli karta graficzna zintegrowana na płycie głównej się spaliła to tak naprawdę komputer nie powinien się włączać. Napisz mi dokładną specyfikację twojego komputera