Komputer sie zawiesza

Mam bardzo duży problem otóż dzisiaj komputer już 3 razy mi się zawiesił tak że nic nie można zrobić poruszyć myszką alt ctr del nie działa, raz podczas grania w mało wymagającą gre roblox ale miałem jeszcze troche kart w przeglądarce drugi podczas gry w lola i gadania na discord trzeci tak samo od pewnego czasu dysk bardzo harczy jak dozymetr w Czarnobylu sprawdzałem programem seatool mam Seagate 1 tb i wszystko ok więc nwm co jest tego przyczyną miałem całą listwe zasilająca zajętą może to ? Teraz mam tylko monitor i kompa.I to nie przegrzewanie sie procka i karty graficznej dodaje screeny z speed fana i crystal disc. A tak wg zauważyłem że jak daje wyszukaj to niektórych programów mi nie wyszukuje moja specyfikacja to 2x Pamięć Ballistix Sport DDR3 4GB 1600MHz CL9, Procesor AMD Athlon X4 860K, 3.7 GHz, 4 MB, BOX, Karta graficzna Palit GeForce GTX 750Ti 2GB DDR5 (128 bit, Zasilacz FSP/Fortron 300W (FSP300-60HHN 85+) , Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

teraz nawet screen nie moge zrobić bo mi painta nie chce wyszukać jaki ■■■■

Najnowszy program Aida64 i wrzucisz dwa screeny:

  1. zakładka komputer i czujnik
  2. zakładka magazyn i smart - ma być cały.

I zasilacz to ze starego kompa? 300 W?

Sprawdź wirusy - jak coś niech Ci sprawdzą fachowcy z działu Bezpieczeństwo.

Do 30 min postaram się wysłać zasilacz był kupiony nowy zrobił bym format ale boję się że może się zawieśić

Temperatura procesora na screenie z Aida64 wygląda na wysoką, jeśli sprzęt nie był w tym czasie obciążony. Sprawdź dla pewności w AMD Overdrive http://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/technologies-gaming/over-drive Podaje także dystans do Max Temp - Thermal Margin.

Ale gdyby była za wysoka to by się wyłączył

teraz jak normalnie oglądam filmiki na yt 3 karty to mam 40 stopni

Zgadza się, ale dla pewności proponowałbym puścić stress test dla procesora programem OCCT lub podobnym i sprawdzić max temp. Dla tego modelu to 72st, więc dość niski limit.
W drugiej kolejności do sprawdzenia pamięci, możesz wyciągnąć jeden z modułów i sprawdzić działanie sprzętu na jednej z kości. Na próbę możesz też lekko podbić napięcie zasilające z 1.5 na np. 1,55V.

Dziś zrobiło się tak samo zaciął się i wyłączyłem wszedłem w bios i było 77 stopni ale nie wierze że to przez to bo wtedy by się wyłączył jak dla mnie to dysk albo ten ram jutro spróbuje wyjąć jedną kość, ale z dyskiem też musi coś być bo po dłuższej pracy nie chce wyszukiwać mi programów daje szukaj wpisuję np paint i mi nie chce wyszukac

Nie może tak być - zrób porządek z chłodzeniem CPU. Zmiana pasty na CPU + poprawny montaż coolera.

CPU zmniejsza taktowanie i może się ‘‘zacinać’’ wszystko?

Wyciąłem jedną kość ram i chyba zdaje sie działać bo jak grałem to sie nie zacieło ale co mam zrobić podbić te napięcie na 1,55 tylko jak ? Przez bios czy programem?

Chodzi o opcje DRAM/Memory Voltage w BIOS

Jeśli przy jednej kości jest okej to możesz ratować się właśnie podbiciem napięcia (gdy wrzucisz ponownie drugą). Być może pamięć sprawia problemy, ale podniesienie napięcia lub alternatywnie zbicie taktów czy timingów pozwoli ukryć problem braku stabilności.

To mam podbić ?

Możesz zrotować pamięci, zamienić je slotami. Jeśli będą problemy możesz podnieść napięcie i sprawdzić efekty.

ok już zamieniam

zamiana nic nie dała powiesz mi które mam zwiększyć bo nwm

Jeśli pamięci będą uszkodzone to zmiana niekoniecznie pomoże, ale jak pisałem jest szansa że ukryje problem. Szukasz w BIOS opcji:

i zmieniasz o kilka procent więcej niż domyślne 1.5V.