Komputer siostry mówi Your computer is infected!

siema moja siostra ma problem z kompem od dzisiaj ma tak zwany dymek tak jak wyżej ponieważ nie jestem pozerem chce jej pomóc

nie wiem czy to wina drukarki bo wczoraj go podłączyła a drukarka firmy hp prosze o pomoc dla siostry

ps. ma noda32

może to wina noda? on sie nie aktualizuje od wtorku

Daj loga z tego kompa,szkodniki blokują programy antywirusowe,musisz najpierw je usunąć za pomocą programów HiJack This ,albo KillBox,daj do sprawdzenia,aby zobaczyć,które procesy to szkodniki,jeśli usuniesz sysdtemowe,system przestanie się uruchamiać

Prawdopodobnie jest to jakiś syf, który zainstalował sie na komputerze Twojej siostry. Tego typu aplikacje szpiegowskie instaluja sie w rejestrze, przez co ich deinstalacja jest mozliwa np. poprzez przywrócenie systemu do dnia, kiedy problem jeszcze nie występował. Radzę spróbować, u mnie ten sposób działa :slight_smile: Możesz jeszcze wrzucić loga z HJT w odpowiednim dziale tego forum i chłopacy Ci pomogą :smiley:

oki usunąłem spyware dzięki Spyware Doctor i wykrył więcej trojanów xDDD i wykrył jej SpywareNo!(rogue anti spyware) który sie krył w c:/programfiles/bravesentry/bravesentry.exe

i zrobie jej liste fałszywych programów xDD

Spróbuj z przywracaniem systemu, ten syf siedzi sobie w rejestrze, przy każdorazowym uruchomieniu systemu tworzy on sobie nowe, zainfekowane pliki. W momencie przywrócenia systemu, przywróci się także “stara” wersja rejestru systemowego, przez co problem zniknie. Warto spróbować, mnie to pomogło niejednokrotnie :slight_smile: