Komputer siostry mówi Your computer is infected!

(Kogut 96) #1

siema moja siostra ma problem z kompem od dzisiaj ma tak zwany dymek tak jak wyżej ponieważ nie jestem pozerem chce jej pomóc

nie wiem czy to wina drukarki bo wczoraj go podłączyła a drukarka firmy hp prosze o pomoc dla siostry

ps. ma noda32

(Agnieszka3218) #2

może to wina noda? on sie nie aktualizuje od wtorku

(Johny) #3

Daj loga z tego kompa,szkodniki blokują programy antywirusowe,musisz najpierw je usunąć za pomocą programów HiJack This ,albo KillBox,daj do sprawdzenia,aby zobaczyć,które procesy to szkodniki,jeśli usuniesz sysdtemowe,system przestanie się uruchamiać

(DanKar) #4

Prawdopodobnie jest to jakiś syf, który zainstalował sie na komputerze Twojej siostry. Tego typu aplikacje szpiegowskie instaluja sie w rejestrze, przez co ich deinstalacja jest mozliwa np. poprzez przywrócenie systemu do dnia, kiedy problem jeszcze nie występował. Radzę spróbować, u mnie ten sposób działa :slight_smile: Możesz jeszcze wrzucić loga z HJT w odpowiednim dziale tego forum i chłopacy Ci pomogą :smiley:

(Kogut 96) #5

oki usunąłem spyware dzięki Spyware Doctor i wykrył więcej trojanów xDDD i wykrył jej SpywareNo!(rogue anti spyware) który sie krył w c:/programfiles/bravesentry/bravesentry.exe

i zrobie jej liste fałszywych programów xDD

(DanKar) #6

Spróbuj z przywracaniem systemu, ten syf siedzi sobie w rejestrze, przy każdorazowym uruchomieniu systemu tworzy on sobie nowe, zainfekowane pliki. W momencie przywrócenia systemu, przywróci się także "stara" wersja rejestru systemowego, przez co problem zniknie. Warto spróbować, mnie to pomogło niejednokrotnie :slight_smile: