Komputer składak procesor, płyta główna, ram, zasilacz

Witam chciał bym jak najtańszy możliwy sprzęt, złożyć ze strony komputronika, mam kartę graficzną, dysk, może być amd albo intel, chciałbym wydać jak najmniej, i tak nie gram w najnowsze gry a myślę, że nawet najtańszy komputer by wieśka jakoś ogarnął bo mam dość dobrą kartę graficzną wejście Pci-Express 16. Pozdrawiam. Mógł bym w zasadzie sam to złożyć ale czasami coś nie będzie pasować a jak pojadę do magazynu i kupie to już będzie po fakcie.

Czy taka konfiguracja była by ok?

Jaka karta…?
Lepiej na Ryzen 1200 od Amd, można kiedyś modernizować. Ten Intel… martwy.

Powinieneś zacząć od budżetu. 1000 zł to trzeba przynajmniej wyłożyć. Zależy co to za “dobra karta graficzna”, bo może się okazać, że APU Ryzen jest wydajniejsze.

No tak jak w poprzednim temacie pisałem właśnie, że mi komputer padł, a właśnie tamten problem z bluescreenem rozwiązałem poprzez reset biosa, a kartę mam Radeon RX 560 2GB trochę lipa ale wieśka na ultra uniosła. Jeszcze mam pytanie jak bym się zdecydował poczekać i dozbierać pieniędzy na lepszy sprzęt, a teraz np: kupił bym zasilacz do tego złoma, to jaki jest taki nietani i dość wydajny, żeby nie trzepnął po 2 dniach.

A ile masz pieniędzy na dzień dzisiejszy?

No mam troszkę odłożone ale to na inne sprawy nie mogę też wszystkiego włożyć w komputer, trzeba z czegoś żyć, no myślę że do 700 zł na razie max.

Chciałeś w Komputroniku, ale szybciej mi było złożyć listę na X-kom. Zaraz poszukam części w Komputroniku, choć raczej będzie drożej.

Myślę byś trzymał sie tego zestawu, bo przynajmniej na kilka lat będziesz miał z głowy wymianę bazy.

W zestawie z X-kom dałem nie tę płytę, ale już poprawiłem w liście Komputronika. 1,80 zł różnicy. Mieli taniej RAM Patriota.

Z tej kwoty da się jeszcze ze 100-150 urwać, ale i tak jest to kwestia 1000 zł.
Można zgodzić się na czasowy brak duala RAm i 1x8 GB, wtedy i płyta może mieć dwa sloty.
Można poszukać używanego/promocyjnego procka.
Można też zasilacz poszukać podobny taniej Silentuma jakiegoś wybrać.

Jeżeli powyższe nie dadzą dobrego wyniku, to zostaje tylko używany ryzen 1200, o tyle lepszy od Penriuma Gold, że więcej da się modernizować. No i RX560 2 vram raczej nie zajedzie go.

Właśnie kupiłem silentium za 230 zł o mocy 600W, gdy podłączam go do tej padliny wszystko działa świetnie, a gdy podłączam go pod starego kompa to wiatraczki na chwile ruszają i potem jest cisza, jest płyta główna, ram, procesor to chyba wystarczy żeby ruszył i wiatraki się kręciły są chyba dwie opcje albo płyta się popsuła albo dwie kości ramu dostały po tyłku. A i dziękuje za zainteresowanie się tematem.

Jeżeli płyta nie ma integry oraz nie ma karty, to może nie ruszyć.
On wie, ze obrazu nie wyprowadza.

Oj troszkę przepłaciłeś, zasilacz dobry, ale raczej na kolejną, bardzo dużą modernizację. Z rx 560 do 200 max dobijesz.

Już wolałem mocniejszy, a i ta płyta ma zintegrowaną kartę.

Ta płyta do Ryzena? nie ma.

jak to nie odpalałem bez karty na tym h81m p33.