Komputer spełnia wymagania, a gra i tak nie działa

Witam. Kolega postanowił zakupić ORYGINALNĄ grę Grand Theft Auto episodes from Liberty City. Pierwsze dziwne uczucie zrobiła na nim okładka. Wymagania systemowe to Windows XP SP3, Windows Vista oraz Windows 7 SP 1. Pomyślał, że to błąd w druku. Jednak przy próbie uruchomienia instalatora gry wywala ten komunikat:

http://zf6swq.blu.livefilestore.com/y1p … JPG?psid=1

Odruchowo pobrał najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej Nvidia GeForce GT 325M, usunął stare, zainstalował najnowsze i nic. Następnie pobrał najnowsza kompilację DirectX 11, zainstalował i to samo. Czy gra na pewno musi wymagać Windows 7 z dodatkiem Service Pack ? Mnie osobiście nie chce się w to wierzyć.

Ów kolega nie ma możliwości sprawdzenia gry na innym systemie, boi się również zainstalować testowego dodatku SP 1 dla systemu.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

P.S Dla niedowiarków zdjęcie okładki z wymaganiami http://zf6swq.blu.livefilestore.com/y1p … JPG?psid=1

Post napisałem w tym dziale, gdyż w dziale Gry nie miałem możliwości napisania wątku (brak przycisku rozpocznij wątek). W razie problemów proszę o przeniesienie.

zainstaluj to : http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

odnośnie pudelka pewnie błąd druku, chodziło zapewne o vistę sp 1

ryba1986 czytałeś

Triniti888 Można wiedzieć co to za gra ?

Czytałeś? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Grand Theft Auto episodes from Liberty City

W głównym poście jest napisane :wink:

Napewno nie ma jakiegoś sterownika zainstalowanego w systemie , niech popatrzy na tej płycie z gta 4 musi cos być do zainstalowania …

Mnie ciekawi to:

Może niezbędny jest 64-bitowy Windows?

Ów kolega posiada Windows 7 64-bit Home Premium

Może wymaga doinstalowania DirectX9c ? Standardowo w siódemce są tylko biblioteki dla DirectX11 i niektóre starsze gry się nie uruchamiają.

To jest nowa gra, wymagane jest DX10.

Witam,

Błąd, który opisałeś najprawdopodobniej jest spowodowany, tym że karta graficzna jest niewystarczająca do odpalenia gry. Jeżeli dobrze zauważyłem w pierwszym poście,to jest to mobilna karta graficzna

, przez to najprawdopodobniej nie będzie mógł pograć.

Jak możesz to podaj dokładną konfigurację na jakiej kolega próbuje włączyć grę, być może przyczyną jest właśnie nieodpowiednia konfiguracja sprzętowa, a nie błąd oprogramowania.

Jeżeli nie jest pewien konfiguracji, to może spróbować użyć np:Speccy 1.03.162 do sprawdzenia jaką posiada konfigurację sprzętową.

Oto ten laptop i przy okazji jego specyfikacja techniczna:

http://www.ceneo.pl/5759949s

Na płycie są tylko pliki instalacyjne z grą, w instrukcji instalacji i obsługi nie ma żadnej wzmianki o tym błędzie.

Ta karta graficzna, nie jest taka zła, aczkolwiek, może nie poradzić sobie z grą w pełnej rozdzielczości natywnej dla ekranu(1600x900) tego laptopa i pełnych detalach.

Bardzo prawdopodobne, że właśnie z tego powodu, iż jest to mobilna karta, gra się nie uruchamia, może być po prostu niekompatybilna z kartami mobilnymi, jest to jedynie moje przypuszczenie.

Na stronie Notebookcheck.net pod tym adresem jest opis i recenzja tego notebooka (recka w j.ang).

Na stronie Notebooktest.pl pod tym adresem, również znajduje się opis tego laptopa.

Niestety nic więcej nie jestem w stanie o tym napisać.

Może znajdziesz rozwiązanie gdzieś indziej, bądź może ktoś inny z forumowiczów będzie bardziej pomocny.

Triniti888 , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat viewtopic.php?f=16&t=394978