Komputer stacjonarny, bluescren przy instalacji systemu

Witam,

od pewnego czasu miałem problem z komputerem stacjonarnym na systemie vista,

mianowicie restarował się i pojawiał blue-screen co minute albo i częściej,

system nie chciał się sformatować przez płytę z vista(po ładowaniu danych nie pojawiało się okienko z formatowaniem tylko samo tło) z płytką od XP’ka udało się sformatować niestety podczas instalowania systemu XP komputer znowu się zresetował i pojawia się bluescen…

przeczyściłem komputer, posprawdzałem wszystkie kable, wszystkie wiatraczki się kręcą bez problemow.

Co Może być tego przyczyna?

Może przywróc bios do ustawień standardowych(najlepiej zworką lub baterią na płycie głównej). dysk masz na ata(starsze wejście) czy sata(nowsze)? jezeli na ata to pewnie masz jeszcze podpięte dvd więc musisz ustawic dobrze zworki na dysku.

dysk SATA, komputer niejest bardzo stary ma jakies 2 - 3 lata,

w biosie nic niebylo zmieniane, tylko przed formatem zminilem zeby komputer ruszal z plyty

Np pamięć może powodować problemy, sprawdź na początek jakimś programem bootowalnym. Ewentualnie jak masz więcej niż jedną kość, to możesz spróbować wyjąć pozostałe.

Czyli tutaj mam rozumieć, jak jeszcze miałeś wgrany system?

Jak dasz radę jakoś wychwycić błąd na BSoD albo jakoś wrzucić “screena” tutaj?

To nie zmienia faktu że można spróbować,miałem takie sytuacje ze starszymi komputerami

Jacekvista przed instalacją XP-KA zmieniłeś w biosie z AHCI na IDE

niewiem o znaczy “AHCI” i “IDE”

ale zminilem by ruszal z plyty nic wiecej.

Tak, jak mialem wgrana viste.

zaraz sprawdze to z pamiecia, pamietam ze jak mialem wgrana viste to zuzycie ramu bylo ok. 30% po starcie komputera bez uruchomionych programow, mam 2 kosci ale komputer jest fabryczny czyli nic do niego nie dokupowałem.

Mozesz podeslac link, albo napisac, jak przywrocic ustawienia poczatkowe w biosie? bo niebardzo wiem jak to zrobic a niechce nic zepsuc.

Tu masz link jak zrobić reset biosu ładnie opisany przez seba86mu resetowanie-bios-plyty-glownej-t267235.html

Dzieki,

wieczorem się tym pobawię i napisze jaki był efekt,

narazie próbowałem z wyjęciem jednej kości ramu niestety nic to nie dało.

Kolego ja miałem taki sam problem ze stacjonarką, co bym nie zrobił to po jakimś czasie (wcześniej czy później) pojawiał się Bluescreen. Sprawdzałem podzespoły na innych PC’tach (Ram, HDD, CPU) Okazało się że pomogła wymiana płyty głównej :?

ok, jeżeli miałbym wymienić płytę to na jaka? (najlepiej żeby niezadroga;p)

obecnie w srodku jest:

płyta gł: MS 7528 G31M3-F V2 VGA GLAN A8

procesor: intel core2 Q8200 Qc 2,3ghz/1333/4MB

ram: DDR2 2gb + 1gb 800Hz

Dysk: HDD Samsung 640gb/7200/SATA/16mb HD642J

karta graficzna: GF9500 1GB/128 GDDR2

zasilacz: ModeCom ATX FEEL 3-350 350W

Narazie zostaw kupno płyty i zrób to o co Cię prosiłem:)

spoko spoko, sprawdze najpierw SMART dysku a pozniej zrobie to co napisales;p

Dodane 24.12.2011 (So) 21:59

zresetowalem biosa,

po wlaczeniu komputera odpalil mi sie odrazu bios, zminilem w nim zeby odpalal sie z plyty (niepotrzebnie?)

i problem jest dalej ten sam.

po wlozeniu plyty z vista pojawia sie niebieski ekran ale komp sie nieresetuje z bledem:

stop: 0x000000c5 (0x013F003C, 0x00000002, 0x00000000, 0x894F44A2)

po wlozeniu plyty z xp komp sie resetuje sam podczas instalacji,

co robic?;/

Czyli błąd sprzętowy,tak jak kolega wyzej pisał pewnie winna jest płyta główna. Sprawdz jeszcze czy na innych taśmach od dysku też to jest

Druga sprawa to zobacz co się dzieje na innym zasilaczu bo ten to jest gów…o a nie zasilacz,nie wiem pożycz od kolegi na chwilke czy jak. trzeba wykluczyć wszystkie możliwe opcje żeby przyczepić się do płyty bo płyte zmienisz a problem dalej bedzie…

Problem rozwiązany, dziękuje wszystkim za wskazówki.

okazało się że to wypukłe kondensatory koło procka były winne, wymieniłem płyte gł i wyszstko działa.