Komputer stacjonarny czy Laptop?

Witam,

Mam dylemat - nie wiem, czy powinienem kupić Komputer Stacjonarny czy Laptop, mam na uwadze fakt, że Laptop ze sprzętem za ok. 5 000 zł w stacjonarce znajdę dużo dużo taniej, jednak najbardziej nie zależy mi na mobilności lecz na oszczędności energii (tutaj wiadomo, Laptop będzie górą) oraz szybkości oraz pojemności (dysk SSD, dużo miejsca). Jeśli laptop, to też tylko z matrycą 17"+ full HD ponieważ nie lubię małych ekranów gdyż na komputerze także pracuję i gram.

Aktualnie korzystam z rozwiązania: Laptop + monitor 23" full HD podłączony przez HDMI i muszę przyznać, że tragedia, bo nawet League of Legends na full detalach nie osiąga 30 FPS (pomijam fakt, że na Windows 7 było 60+ a na Windows 8 właśnie 25~).

Więc do rzeczy. Moje wymogi to co do sprzętu:

Jeżeli nie zależy ci na mobilności a sprzęt ma służyć m.in. do grania to wybór jest prosty - czyli zakup komputera stacjonarnego.

W sprawie złożenia zestawu w podanym budżecie napisz w tym temacie: wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420.html

Dokładnie tak jak kolega wyżej powiedział, złóż sobie PC. Na laptop gamingowym raczej długo nie pograsz, a jeśli masz ciągle używać pod zasilaniem to lepszy będzie PC, no i przede wszystkim wiele tańszy.

Najwięcej to do pracy będzie służyć, gdyż pracuję przy komputerze w domu.

Poza tym, mógłbyś uzasadnić, dlaczego stacjonarny a nie laptop? Jest jakaś różnica (oprócz ceny) i ogromnego zużycia prądu w przypadku stacjonarki (to mnie najbardziej odstrasza).

Jeżeli nie potrzebujesz sprzętu mobilnego czyt. nie będziesz go nigdzie przenosił tylko wykorzystywał w domu to nie widzę sensu kupowania laptopa.

Po drugie nie obawiaj się aż tak dużego zużycia prądu, owszem komputer stacjonarny jest bardziej “prądożerny” ale nie popadajmy w paranoję.

Ok, dziękuję za porady.

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam.