Komputer stacjonarny do 1000 zł

Witam, jakie proponujecie podzespoły do złożenia komputera opartym na procesorze AMD Ryzen 3:

  • budżet, najlepiej do 1000zł,
  • zastosowanie, nie nazwę nawet tego biurowym, proste przeglądanie internetu, zdjęć (osoba średnio znająca obsługę PC ale chcę aby sprzęt była na dobrych kilka lat),
  • AMD Ryzen, jakaś karta graficzna (lepsza parametrami od ewentualnych zintegrowanych w procesor ale bez szału, minimum 4GB RAM, fajnie by było z 8GB ale nie wiem w jakich są cenach…),
  • OS Linux,
  • sama jednostka, bez monitora.

Dzięki za odpowiedzi i propozycje.

50 zł przekroczone, jak się spodoba, to “piątaka na Owsiaka” proszę dać. :wink:

Jest Ryzen 2200G, lepiej jednak od Athlona, bo 4 rdzenie wystarczą na dłużej. Płytka też minimalnie lepsza, dysk ssd 240 GB, 8 GB RAM w jednej kości (gdyby kiedyś rozbudować) i 2666, żeby nie ubijać do reszty wydajności. Grafika Ryzena spokojnie da radę, nawet w coś zagra, ale pamięć w single channel zaboli. Zasilacz daje gwarancje, ze nie powinien spalić mieszkania, a obudowa po prostu “jest”. W ostateczności “uciąć” można kilka złotych biorąc wolniejszy Ram, to niewielka różnica w codziennych zastosowaniach.

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=608248

1 polubienie

Wg mnie śmiało możesz kupić używany procesor za 300, a za dodatkowe grosze MOBO z 4 slotami
https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-ab350m-ds3h-v2-5625286/ i na wszelki wypadek pamięci 3000MHz.

Można. :wink:

… ale wtedy już 2x 4 GB 3000 lepiej.

Może wyjść z 50 zł więcej do 1100, ale szybszy RAM i w dualu da z +15/20% wydajności, szczególnie na wypadek uruchamiania jakichś współczesnych gier. Czytaj na 1 kości 8 GB 2666 Wiedźmin 3 nie pójdzie, na 2x4 3000 pójdzie i na najniższych jakoś się da grać. Jakoś.

Jedna uwaga, w BIOS ustaw dla Vegi 512 MB VRAM., wszystko biurowe się zmieści, nawet starsza gra wejdzie - szkoda marnować więcej RAM. Czasami płyta przypisuje z automatu 1 lub nawet 2 GB.