Komputer stacjonarny do 5000 zł

Witam myślę nad złożeniem komputera do 5000 zł jeśli budżet będzie przekroczony minimalnie to tez może być. Komputer będzie używany do programowania, grania głównie w league of legends, i tworzenia muzyki. Zestaw chciałbym aby był z 1 tb dyskiem ssd bez hdd i 16 gb ram w jednej kości aby w przyszłości dodać kolejne 3 kości 16 gb ramowe aby było razem 64 gb ram . Co w tym przedziale cenowym jest godnego uwagi ? Czy w tym przedziale cenowym można rozważać już amd ryzen 7 3700x czy może iść w stronę jednostki opartej na intelu?

Terabajtowy SSD zeżre 500 PLN z budżetu. Do tego system - kolejne 500 PLN. Co z monitorem?

zestaw bez monitorów bo już posiadam dwa jak i bez systemu. Dodam że całość będę kupował w sklepie x-kom.

Mniej więcej widzę to tak:

Może warto iść w stronę x570?

właśnie zastanawiam się też nad płytą z x570 aby było to przyszłościowe rozwiązanie i może wydajniejszą jeszcze kartę graficzną niż gtx 1660 super.

Czekaj, czekaj to jednak chcesz wpakować kasę i zrobić typowo gamingowego kompa? na tym i tak pograsz we wszystkie nowe tytuły przez kilka lat, pewnie prędzej padnie grafa lub ją zmienisz na nową niż będzie za słaba.
X570 jak najbardziej

ASUS TUF oczywiście :wink:

Niee, słabo oceniają TUFy.

Mój ma się bardzo dobrze, z Ryśkiem świetnie się dogadują :slight_smile: i cztery kości pamięci łyknął bez zająknięcia, prawda @anon741072? :joy:

1 polubienie

A może taka konfiguracja była by spoko czy coś w niej zmienilibyście ? https://www.x-kom.pl/lista/29skszcl0

Tak, bez zasilacza nie zadziała. Dysk zmień na z mojego zestawu, a jak ma być prosta, czarna buda to i sg1 wystarczy od Spc.

Z chłodzeniem poszedłbym w wodne - w cenie bequieta będzie Navis 240 od SPC.

Armis AR7 jest dosyć duża, jutro mogę wrzucić “real foto”. A zresztą trzeba skończyć z tymi nudnymi obudowami od SPC. Może zamiast Armisa, wybierz be quiet Pure Base 500? :wink:

Dokonałem zmian czy taka konfiguracja była by już dobra https://www.x-kom.pl/lista/jeet9vjip ?

System możesz kupić za 60 zł, wystarczy polować na allegro. Sam kupiłem licencje od DELLA oryginalną za tyle. Dostałem na to papier, oraz pudełko opakowanie :slight_smile:

No teraz to już kozak, oczywiscie pod warunkiem że chcesz jednak grac we wszyatkie najnowsze tytuły na max ustawieniach, bo do pracy wystarczy gtx 1650 :wink:

Czy na maks ustawieniach pociągnie karta to niewiem zwłaszcza przy 4k. Ale jak przejrzałem modele kart dostępnych to chyba to najsensowniejsza konfiguracja.

Zgadza się, aktualnie nie ma GPU na max ustawienia w 4k i 60FPS.

Płyta mogłaby byc tańsza. Jedyne co to wymieniłbym dysk SSD
ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro minimalnie tańszy, jakościowo praktycznie to samo.

Brakuje również zasilacza.

https://www.x-kom.pl/lista/e81j0g69s dokonałem modyfikacji czy teraz sprzęt już jest warty kupna czy jeszcze jakieś modyfikacje są warte do zrobienia.