Komputer stacjonarny do biura

Witam.
Powoli przymierzam się do wymiany biurowego PC (stary intel c2d + 2 GB ram) do małej firmy, pełni on rolę serwera dla kilku programów oraz używane są na nim głównie programy biurowe. Dostałem dzisiaj maila od moreli o promocji na taki sprzęt:

https://www.morele.net/komputer-hewlett-packard-z210-xeon-…/

Czy jest on godny polecenia, czy po prostu pozbywają się sprzętu? Czy jednak warto zainwestować w coś innego/droższego? Dziękuję i pozdrawiam.

Na co ci 2 grafiki do biura ? 

@drobok No 2 to przesada, na dobrą sprawę mogła by być integra.  To co mógłbyś zaproponować? Dodam, że niektóre programy potrafią przymulić dlatego na procku nie ma co oszczędzać.

Najlepiej napisz czego chcesz na tym pc używać. Co chodzi w tle, jak z kartą sieciową / twoją siecią (bo wspominałeś o serwerze czegoś). Ja się sprzętem nie zajmuje, ale masz na forum sporo pasjonatów którzy ci złożą coś pod ciebie :wink:

W większości są to programy od różnych firm ubezpieczeniowych - często zasobożerne, źle zoptymalizowane itp. + serwer ftp. Komp ten będzie obsługiwał max. 4 PC w sieci gigabitowej, będzie też pełnił rolę serwera plików, więc większy dysk jest wskazany (+ssd na system).