Komputer stacjonarny do biura


(Archimond55) #1

Witam.
Powoli przymierzam się do wymiany biurowego PC (stary intel c2d + 2 GB ram) do małej firmy, pełni on rolę serwera dla kilku programów oraz używane są na nim głównie programy biurowe. Dostałem dzisiaj maila od moreli o promocji na taki sprzęt:

https://www.morele.net/komputer-hewlett-packard-z210-xeon-…/

Czy jest on godny polecenia, czy po prostu pozbywają się sprzętu? Czy jednak warto zainwestować w coś innego/droższego? Dziękuję i pozdrawiam.


(Drobok) #2

Na co ci 2 grafiki do biura ? 


(Archimond55) #3

@drobok No 2 to przesada, na dobrą sprawę mogła by być integra.  To co mógłbyś zaproponować? Dodam, że niektóre programy potrafią przymulić dlatego na procku nie ma co oszczędzać.


(Drobok) #4

Najlepiej napisz czego chcesz na tym pc używać. Co chodzi w tle, jak z kartą sieciową / twoją siecią (bo wspominałeś o serwerze czegoś). Ja się sprzętem nie zajmuje, ale masz na forum sporo pasjonatów którzy ci złożą coś pod ciebie :wink:


(Archimond55) #5

W większości są to programy od różnych firm ubezpieczeniowych - często zasobożerne, źle zoptymalizowane itp. + serwer ftp. Komp ten będzie obsługiwał max. 4 PC w sieci gigabitowej, będzie też pełnił rolę serwera plików, więc większy dysk jest wskazany (+ssd na system).