Komputer stacjonarny gamingowy

Cześć
Jaki komputer stacjonarny byście mi polecili w zakresie 4000-4500zl? Ma być gamingowy
Dzięki z gory

Proszę bardzo, zestaw gotowy do włożenia w przyszłości lepszego procesora, ale już teraz będzie bardzo spoko :grin:

https://www.x-kom.pl/lista/fvwqwhpug

Czemu tu wszyscy proponują ciągle x-kom ? Ja za mojego lapka z RTX 3060 (moc desktopowego RTX 2060 Super) dałem u największej ich konkurencji 4999 zł a ten sam lapek w tym samym czasie kosztował 5499 w x-kom.

PC z GTX 1660 i to nawet bez TI jest gamingowy w 2021 ? lol

Chodzi raczej o spis elementów wraz z ich dostępnością, ja np. nie mam problemu żeby pozbierać sobie części z kilku sklepów bo i tak składam sam - coś z marketów (Allegro), coś z jednego sklepu, coś z drugiego, ale niektórzy wolą mieć z jednego sklepu. Jak chcesz od owocowego złożyć zestaw i wrzucić to żaden problem :slight_smile:

Takie mamy ceny porąbane. Przez brak kart nie złożysz. Autorze, taniej i wydajniej może Ci wyjść kupić laptop i podpiąć do monitora, sam to odradzam, ale… 2600 za gtx 1660 jest ceną z lisopada 2020 x 2,5 raza.

W surmie to chodziło mi nie o owocowych tylko rtv euro agd, nie chciałem o tym pisać żeby nie było że reklamuje ich bo nikt mi za to nie płaci :D.

Uważam że zwykły RTX 2060 (czyli nie Super) to absolutne minimum do gamingowego kompa, a jeśli za drogo to niech będzie ten GTX 1660, ale Ti którego pamięci VRAM (GDDR6) można bez problemu i bezpiecznie podkręcić do poziomu GTX 1660 Super (12->14 GHz) więc po OC masz jednocześnie GTX 1660 Super (szybszą pamięć) i Ti (nieokrojony rdzeń) w jednym :wink:

IMO goły i (nie)wesoły GTX 1660 (wolniejsza pamięć + okrojony rdzeń) to za mało i to natychmiast po zakupie.

Dzięki za odzew. Taki kupiłem https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/komputery-pc/komputery-stacjonarne/komputer-ntt-zkg-b365i7f-esl01-i7-9700f-16gb-512ssd-gtx1660-6gb-w10

To zwróć bez rozpakowywania, masz 14 dni bez podania przyczyny.
Obudowa led, jako lep na muchy, a wewnątrz kiła i mogiła. Damy frajerowi i7-9700F, bo nam leży w magazynie. Co z tego, że już dwie nowe generacje wyszły i za połowę jego wartości kupi równie wydajną i5-10400 czy 11400? Nie wie, to niech płaci! Damy mu też 1660, bez TI/Super. Karta słaba, ale co tam, policzymy jak za złoto. 5500 za takie coś… rozbój dla mnie…

To ja za równe 5 koła kupiłem ASUS TUF DASH F15 (i7 11 gen + RTX 3060)… już od czasu „kryptopandemii” zauważyłem że obecnie lapki gamingowe opłacają się bardziej niż desktopy. W domu służy mi jako „desktop” podłączony pod dobry monitor 24 cale (Samsung z VA a nie IPS bo do filmów taki mi potrzebny) i wypasione (mocne) głośniki 2.1 (Logitech) a jednocześnie mam też lapka do/w pracy.
PS. Pisałem wyżej żeby nie kupować „gołego” GTX 1660… jak już to Ti i podkręcić (bez problemu i ryzyka) jego pamięci GDDR6 do poziomu Super (z 12 do 14 GHz)
PS2. Marcin20000 ma 101% racji i słuchać się go proszę bo nigdy mi źle nie poradził a choć mam nowe konto to jestem tu z 10 lat na forum :smiley:

, czasami mogę się też mylić, lecz staram się kombinować ekonomicznie. I z laptopami masz rację, no bo co jest tańsze do kopania? Karta za 3000 czy laptop z nią za 5500. :wink: Do kopania nie potrzeba dodatkowego ekranu, procka czy dysku, to wręcz obniży urobek, bo więcej watów.

Jak Bitcoin latał ponad 50k $ to już nawet z lapków robili farmy… no chyba że to zdjęcie z lutego to fake lub żart z górników pokazujący jak tępi i chciwi są ludzie:

:smiley:

Raczej nie fake, cienie padające na posadzkę są z różnym natężeniem blura i pod różnymi kątami (źródło światła ewidentnie pada od „południowego zachodu” ekranu. Chyba że ktoś się mocno postarał :wink:

PS
Gdyby fotka była większa, można by sprawdzić, czy etykiety z tyłu obudowy mają te same numery seryjne :slight_smile: