Komputer stacjonarny i wi fi?

(Pchelek43) #1

Witam wszystkich forumowiczow :slight_smile:

Jestem pierwszy raz na forum i mam pytanie ktore dotyczy podlaczenia wifi w komputerze stacjonarnym

Chcialbym sie dowiedziec czy taka mozliwosc jest dostepna i co trzeba zrobic by uzyskac owy sukces :slight_smile:

Za kazda odpowiedz serdzecznie dziekuje i pozdrawiam

(dark__jedi) #2

Zdecydowanie musisz posiadać przy komputerze kartę sieciową wifi np. taką:

http://allegro.pl/tp-link-tl-wn751nd-ka … 70035.html

lub na usb:

http://allegro.pl/tp-link-karta-sieciow … 78757.html

Pytanie skąd sygnał wifi?

(Qba_) #3

Oczywiście, że jest taka możliwość. Możesz kupić kartę WLAN do płyty głównej, np. taką albo adapter WLAN podpinany pod USB, np. taki.

(Piter9713) #4

Jeśli nie masz zintegrowanej sieciówki wi-fi na płycie, musisz takową zakupić. Ja ze swojej strony polecam Ci sieciówki na USB, gdyż (moim zdaniem) zapewniają lepszy zasięg niż te montowane we wnętrzu. Z drugiej strony takie połączenie jest strasznie niestabilne. Sam mam tymczasowo wifi i rozłącza mnie średnio 5 razy na godzinę, a ponowne połączenie się trwa czasem 10 minut.

(Pchelek43) #5

Dziekuje za odpowiedzi ale mam jeszcze jedno pytanie jaka karta bedzie pasowala do routera

Tp-link w8901g

I plyty glownej

Gigabyte kn 8

Ps. w jakiej przedziale cen oplaca sie kupic stabilna karte i czy karta podlaczona do plyty bedzie lepiej utrzymywala polaczenie niz karta z wejsciem usb

Pozdrawiam

(dark__jedi) #6

K8N?

Najprawdopodobniej masz slot PCI na płycie, więc można wkładać.

Chciałbym żeby CeMeNT jakoś uzasadnił wyższość USB nad PCI jeśli chodzi o zrywanie połączenia. Przyczyny rozłączania są najprawdopodobniej po stronie złęj konfiguracji karty/routera.

Z uwagi, że twój router działa na protokole g, podane TP-Linki będę się jak najbardziej nadawały. Nie sugeruję sprzedawcy - to tylko przykłady.

(Piter9713) #7

Routera nie wykluczam, gdyż tego szajsu od UPC (jeśli można to nazwać routerem) nie idzie dobrze skonfigurować.

Jeśli chodzi o wyższość kart pod USB nad PCI to w tym wypadku miałem na myśli siłę sygnału - miałem swego czasu kartę wifi pod PCI, sygnał był o wiele słabszy niż przypadku karty pod USB (do wielu z nich dodawane są przedłużacze USB, dzięki którym można w pewnym stopniu manewrować kartą).

Jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia, mimo wszystko uważam, że stacjonarnego peceta lepiej mieć podłączonego przewodowo.

(Pchelek43) #8

Dziekuje wszystkim za opinie i sugestie w 50% zapewne zakupie na wejscie pci …router w odleglosci

Od komputera jest nie wiekszy niz 2m zastanawiacie sie pewnie dlaczego niepodlacze zwykla sieciowke

Otoz tp-link jest rozgaleziony na caly dom

4telewizory

3komputery

2ipady /4iphone

I 1 gniazdo jest niesprawne tak wiec nie za bardzo jest miesjce na podlaczenie mojego sprzetu

Jeszcze raz dziekuje :slight_smile:

I serdecznie pozdrawiam

(temat do zamkniecia)

(dark__jedi) #9

Jako realna ciekawostka, tam gdzie nie może wifi:

http://openrouter.info/forum/viewtopic. … 91&p=22899