Komputer stacjonarny nie wykrywa routera Netia Spoot

Witam jak w temacie komputer kolegi nie wykrywa routera Netii. Komputer ma rok. Zainstalowany system to Windows 7. Po wpisaniu komendy ipconfig - komputer podaje, że nie znaleziono urządzenia. Jak podłączam router to świeci na biało czyli tak jakby był dobry, jednak komp go nie widzi. Nadmieniam, że modem Netii działa bezproblemowo. Jednak gdy chciałem podłączyć router, komputer go nie wykrył wiec został odesłany do Netii. Przyszedł następny i dalej to samo, nie wykrywa komputer. Proszę o pomoc i porady jak zrobić, żeby komputer wykrył router. Zaznaczam również ze komputer jest połączony kablem z routerem i komp nie widzi w ogóle nowego urządzenia. Więc w czym może być problem??, proszę o pomoc.

albo masz jakieś wirusy albo sterowników od routera nie zainstalowałeś i go nie skonfigurowałeś podaj model routera

To router Netii, sam się konfiguruje, nie trzeba konfigurować. Wirusów nie ma wcale,na 100%. Przez modem net działa bez problemu, jednak routera komp po prostu nie wykrywa jako urządzenia więc internet siłą rzeczy działać nie może. Dlatego ja myślę, że problem leży w tym, żeby komputer wykrył router jako urządzenie. Wpisując w konsoli ipconfig komp nie widzi routera.