Komputer stacjonarny pod gta 5, do 2000 zł

Szukam komputera stacjonarnego, w miarę tanim kosztem, głównie pod gta 5.
Internet, filmy czy inne rzeczy to chyba każdy komputer obsłuży, na gta mi zależy żeby nie było przycinek itp
Wydaje mi się że do 2 tys zł pod tylko jedną grę coś się znajdzie. Mój starszy laptop 6 letni daje mniej więcej radę, więc chyb nie ma aż tak dużych wymagań

Pod jedną z najbardziej wymagających sprzętowo grę wątpię, że starczy z systemem oryginalnym.

Ta gra wymaga przede wszystkim dobrego procesora. Myślę, że udałoby się zbudować jakiegoś kompa na R5 2600 z rx560 za 2k
Ja nigdy w gta 5 jeszcze nie grałem. Zadziwia mnie to że w tak leciwą grę tyle ludzi jeszcze gra i buduje pod tą grę swoje konfigurację. Muszę sprawdzić kiedyś czy mnie wciągnie. Jakby była na GOG to jeszcze dziś bym ją instalował. Na Steamie nie chce mi się konta zakładać. :confused:

Z Windowsem i monitorem? Coś złożymy, ale będzie trochę zabawy z szukaniem. :wink: Tak wstępnie, gdyby uwzględnić monitor i licencje, wejdzie pewnie Ryzen 1200 i rx560D tylko… bez nich jest szansa na 1600/500/400 i rx570.
Dodatkowe 100-150 na mysz klawiaturę i głośniczki (jakiekolwiek) to już sam w supermarkecie wydasz, prawda. :wink:

Tu się dogadać:

Dokupić grafę i jazda.

1 polubienie

W sumie… można próbować. Od biedy na start nawet 1030 pociągnie… :wink:

2 tys. chodzi o same koszty komputera bez monitora itd

O 50 zł przekroczyłem, byłoby 2200 (co sugeruje rozważyć) gdybyś wziął Ryzena 2600 i płytkę B450, nie B350. (lepsza wydajność i wsparcie nowszych procków) Ewentualnie za te 200 zł dokupisz kiedyś dysk HDD na dodatkowe rzeczy.

Ogólnie jednak set “uniwersalny” powinien być ok, ze 4 lata zagrasz we wszystko, nie zawsze FHD i wysokie, ale zagrasz. 6 rdzeni, 16 Gb RAm i rx 570.
https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=616182

Możesz poszukać czy promocji jakichś fajnych lub używek na Allegro nie ma - procek i RAM może “w ciemno” brać.

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/lwwq0b031

  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 1600 AMD Ryzen 5 1600 429,00 zł
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze S
  • Pamięć RAM DDR4 Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB)
  • Dysk SSD PNY 240GB 2,5" SATA SSD CS900
  • Płyta główna Socket AM4 MSI B450M PRO-VDH MAX
  • Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce GTX 1650 SUPER WINDFORCE OC 2X 4GB

Ok. A karta słabsza niż gtx 1650 nie wystarczyłaby jak to tylko do gta?

Słabszy, i tańszy o 150 zł, jest RX 570 za niecałe 650 dostaniesz.
….i jest to najtańsza karta jaką możesz kupić do gier “na kilka lat”.
Obecnie ponownie w morelach jest na promocji (tak, bardzo budżetowa wersja) za 530 zł https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-570-oc-4gb-gddr5-rx-570p4dfd6-5627635/

Jeżeli jednak zależy Ci na “najtańszej karcie na której znośnie uruchomisz GTA”, to normalnie poleciłbym Ci rx560D z linku, za ~300 zł dawał Ci wydajność “prawie” 1050, ale obecnie musisz poszukać, bo po ponad 350, 400 nie opłaca się.

Obudowa natomiast musi mieć przewiew przy obu kartach. :wink:

Powątpiewam w sens ładowania karty z 2GB VRAM.

Może jednak zostanę przy 1650.
A właśnie 1050 nie wejdzie? Nie wystarczy?

Do nowego komputera bliski 0, do Phenoma/Quada/APU Buldozera zamiast używanych 660TI… sens jest. Nie grzeje i nie rozpada się. :wink:

Do tego komputera lepiej nawet najtańszą 570 dać i mieć spokój.

Zalezy której 1650 jest słabsza od rx570, ale chłodniejsza. 1650 SUper jest mocniejsza, ale cieplejsza od 1650 zwykłej.

Nie opłaca się. Karta jest słaba do dobrego komputera, we współczesne gry, jakbys kiedyś chciał, nie pograsz. Idź na 1650/1650Super/rx570.

Prawie 2100, a i tak brakuje Windowsa. Można jeszcze polować na okazję w postaci używanych GTX 1050Ti czy 960. Poniżej nie ma co schodzić, a kombinować z używkami reszty podzespołów też nie ma co. Omijać używane Radeony 570 czy 580, bo czort wie, z której koparki wylazło. Co do 1650 to tańszy jest raptem o 50 zł względem RX 570, a wydajność niższa. Nie ma sensu.

Jest jeszcze oczywiście Ryzen 1200 za 219 zł, czyli 200 zł w kieszeni, ale to najsłabszy z najsłabszych. Czy dzisiaj jest sens się w niego pakować? Średnio bym powiedział, a GTA V lubi mocniejsze procki.

MI się tylko tak średnio podoba ten rx 570 8GB. Wiadomo, więcej vram to lepiej, tylko on nie ma znowu tak silnego rdzenia by dać wysoki i stabilny fps w Ultra w nowych grach, czyli często nie będzie vram w 100% wykorzystywany. Szkoda, ze 5500 są poza zasięgiem. :wink:

Ja się tutaj nie zgodzę. To, że rdzeń nie jest najmocniejszy to wcale nie oznacza, że vram nie będzie wykorzystany. Detale można ustawić na średnie, zasięg widoczności też, wyłączyć antyanalising ale za to dać na maksymalne ustawienia jakość tekstur i ich rozdzielczość To będzie pożerać varam i zwykle wielkość vramu właśnie decyduje o jakości tekstur i ich rozdzielczości. A detale by odciążyć rdzeń spokojnie można obniżyć. Ich brak będzie rekompensowała właśnie wysoka jakość tekstur w wysokiej rozdzielczości.

Faktycznie to 8GB. Brałem najtańszą opcję w X-kom i byłem pewien, że to 4GB. BTW dzisiaj szybciej Ci się skończy VRAM niż moc. Mówię Ci to jako posiadacz RX 480 8G, gdzie RDR2 potrafi zjeść prawie 6GB. Oczywiście GTA V tyle nie skonsumuje, bo przy najwyższych teksturach może osiągnie 4GB.

chyba, że z tym fotorealistycznym modem. :wink: Zapomniałem jak się on nazywa ale jak to zobaczyłem to chwilę mi zajęło zanim zorientowałem się że to GTA.
Ale prawda, bez modyfikacji, oryginalne GTA nie zje tyle varam.

Wg mnie gra nie warta świeczki. Zabija to klatki, wygląda momentami nieciekawie w zestawieniu z realistycznym oświetleniem, a na GTA Online można wyłapać bana. Ta gra i tak nie wygląda źle.