Komputer stacjonarny za około 4000 zł bez monitora

Witam,

Nie sprecyzowałem w temacie do czego dokładnie ma mi służyć sprzęt, ponieważ mówiąc ogólnie najbardziej by mi zależało na szybkości i płynności pracy na komputerze, trochę w mniejszym stopniu do gier, bo tak jak czasem można coś popykać w jakieś kilkuletnie gry, to nie zależy mi na odpalaniu najnowszych gier na wysokich detalach.

Przechodząc do wyboru podzespołów i rozejrzeniu się trochę to przyznam, że trochę napaliłem się na AMD Ryzen 7 3700X, ale nie wiem czy przy tym budżecie nie będzie za drogi i czy nie lepszym rozwiązaniem byłby AMD Ryzen 5 3600 lub jeszcze jakiś inny i tu moglibyście mi doradzić, Intelu raczej nie biorę pod uwagę.

Co do pozostałych podzespołów mam już mniejszą wiedzę, jaką płytę główną, pamięci dobrać w najlepszej konfiguracji pod procesor, czy grafikę pod procka z AMD nie lepiej wybrać Radeona czy to nie ma znaczenia i wybrać GeForce’a. Dysk HDD najlepiej o pojemności 2TB, a co do zasilacza, to nie wiem której firmy najlepiej.

Dla uzupełnienia informacji monitor który posiadam to Acer Nitro VG240YBMIIX.

trzymaj https://www.x-kom.pl/lista/cal2rlcke hdd dodasz we własnym zakresie, nie wiem na czym można tutaj przyoszczędzić bardziej. Jeszcze jest kod admin123, który daje -30 zł :slight_smile: 3700x to średnio w tym budżecie, poza tym to proc bardziej pod wielozadaniowość. Radeon w tej cenie jest odpowiednikiem rtx2060, który jest już stary i słaby. Ramy jak to do ryzena w dualu i minimum 3200mhz

Zamiast Vero M2 dać Vero L3, zamiast Radeona - 1650 Super i jest budżet na 3700X.

Z Ripjawsami i kodem promocyjnym będzie ciut ponad 4k:

1 polubienie

Do czego będziesz wykorzystywał głównie komputer. W normalnym użytkowaniu nie odczujesz praktycznie różnicy między AMD Ryzen 7 3700X a AMD Ryzen 5 3600.

System w cenie?

Multimedia, do pracy, czasem gier. Co do procesora chyba jednak zdecyduje się na Ryzen 5 3600, w zamian za to wziąłbym ten dysk Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500, bo 500GB może być trochę mało. Jeszcze wziąłbym jakieś chłodzenie do procka, te powinno wystarczyć? SilentiumPC Fera 3 120mm.
System nie jest w cenie.

Moim zdaniem jeśli nie wykonujesz dość zaawansowanej pracy to Ryzen 7 nie ma sensu, Ryzen 5 wystarczy w zupełności. Zobacz sobie te zestawy, może coś Ci wpadnie w oko

Weź zestaw na 5 3600, 3700x jest świetne do obróbki audio/video/foto i bardziej profesjonalnych zastosowań. Dołóż do karty graficznej i RAM oraz ew. dysku na nVME. Będzie Ci nieźle śmigało na takiej konfiguracji.

W takim razie wyglądałoby to tak:

MSI B450-A PRO MAX
AMD Ryzen 5 3600 + SilentiumPC Fera 3 120mm
Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB GDDR6
G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
SilentiumPC Vero M3 600W 80 Plus Bronze
SilentiumPC Signum SG1 TG

Tylko teraz mam dylemat czy brać Crucial MX500 czy trochę dopłacić i brać ADATA XPG SX8200 PRO

AMD Ryzen 5 3600
MSI B450-A PRO MAX
Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse
G.Skill Aegis 2x8GB 3200mhz
Kingston A2000 500gb
SilentiumPC Vero L3 600W
SilentiumPC Fera 3 HE1224

Rozwiązanie pomiędzy i sensowniejsze
Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000