Komputer staje w miejscu, pomaga hard reset

Witam

Mam taki problem co jakis czas komputer poprostu staje. komputer wydaje krótki dzwiek systemowy i całkowicie sie zawiesza pomaga tylko reset.

Wrzucam logi z hwMonitor, screen z hd tune może ktoś wie o co chodzi.

 

Specyfikacja

Procesor: Intel Core i5-3570k 3.40 GHz

Płyta Głowna:  asrock p67 pro 3

Karta graficzna : GeForce GTX  560 Ti

Dysk SSD : OCZ Vortex 4

Pamięc:  8 GB  Kingston HyperX

Zasilacz : OCZ 600W

 

 

 

 

 

 

http://wklej.org/id/1211209/

post-203230-0-06451100-1387466317_thumb.

Jakie temperatury podzespołów? HDTune w tej wersji nie radzi sobie z SSD, musisz użyć HDTune Pro, pokaż smart.

 

Nie słyszałem aby Vertexy 4 były tak problematyczne, gdybyś miał wersję niższą niż 4 to byłbym w 99% pewien, że problem jest po stronie SSD, jednak to jest OCZ, wszystko jest możliwe :lol: :stuck_out_tongue:

temperatury podzespołów w okolicy 30 stopni.

Co dokładnie w tym hd tune pro pokazać?

Pokaż zrzut z Health, jak poprzednio.

Sprawdź też systemowy dziennik zdarzeń, może podpowie coś, być może system ma czas odnotować ewentualny błąd.

Jakieś błędy są w dzienniku ale nic mi one nie mówią

no i coś ten pro pokazał jednak

A i dziś przy włączaniu komputera wyświetlił mi się komunikat ze niektóre dane na dysku straciły spójność i chkdsk rusza aby to sprawdzić ale nie doszedł do końca

post-203230-0-33566300-1387469825_thumb.

Eksportuj błędy do notatnika, skopiuj je na wklej.org i daj link do nich.

 

Masz 4 uszkodzone sektory na SSD, niby nic strasznego ale jeżeli będzie postępować uszkodzenie to gwarancja i spiesz się bo OCZ zbankrutowało i nie wiadomo co z gwarancją będzie. Zobaczymy co dziennik pokaże. Zapamiętaj sobie aby za tydzień sprawdzić stan dysku, jeżeli wartość Retired Bad Block się zwiększy-> RMA i Gwarancja.

mam 23 błędy z ostatnich 2 dni i 2 zdarzenia krytyczne wkleić listę tych błędów i dopiero jak zobaczysz na co warto zwrócić uwagę to wtedy cale logi błędu?

a coś z tym dyskiem jeszcze robić?

Trzeba wziąć sprawny dysk sata, wgrać system i podstawowe sterowniki i test.

 

Bo to może być problem dysku?

 

I raczej takie zamrożenie systemu, to problem sprzętowy.

Ja to jestem tego pewien na 99% że to sprzęt, chcę zobaczyć dziennik bo być może system daje znać co mu nie pasi :wink: Autor daj te logi…

Tak jak pisałem nie wiem które błędy mam wrzucić jest 23 na liście i 2 krytyczne zdarzenia .

I nie za bardzo wiem jak to wszystko mam wrzucić wchodzić w każdy błąd i to jakoś kopiować?

tak to wygląda:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4eb12e3e3cc68c03.html

Nic tu moim zdaniem groźnego nie widać, zarejestrował w krytycznych tylko twarde resety.

 

Ale sprawdź dokładnie wszystkie wtyczki zasilania, może gdzieś brak styku?

 

Możliwe, że trzeba go sprawdzić na innym zasilaczu.

Jaka jest wersja Firmware dla Twojego SSD?

a gdzie to moge sprawdzic?

tylko tyle znalazlem

post-203230-0-55553800-1387476104_thumb.

Wygląda, ze masz najnowszy, możesz pobrać ich narzędzie http://ocz.com/consumer/download/firmware OCZ Toolbox, które poinformuje Cię dokładnie o nr. firmware i ewentualnie zaproponuje update.

A czy update takiego firmware nie jest niebezpieczny ?

Probować jakos jeszcze ingerowac w ten dysk ?

Probowałem ostatnio chkdsk w związku z brakiem spójności danych na jednym z dysku ale chkdsk nie doszedł do końca

Jeżeli nie odetniesz prądu albo nie zrobisz niczego niemądrego jak reset w trakcie to nie powinno być problemu, na Swoim SSD rozbiłem update firmware z 5 razy, ogólnie zawsze instaluję najnowszy dostępny i problemu nie miałem :stuck_out_tongue:

hmm czyli czysta dysku nowy firmware postawienie nowego systemu i wtedy zobaczyć czy będzie ok

Update Firmware nie wymaga reinstalacji systemu. Chyba, że chcesz wykonać Sanitary earase dla SSD, usuwa wszystko z dysku i czyści komórki. Jednak wstrzymałbym się z tym, obserwował czy nie następuje przyrost “retaired blocks”, jeżli ten parametr się zwiększa w krótkim czasie to musisz reklamować dysk, niestety.

Sprawdź co napisano i postaw system na innym sprawnym dysku i test. Teraz gdybamy?

mam gdzieś drugi hdd podłącze i zobaczę jak się komputer zachowuje