Komputer startuje monitor nie włącza się

Witam.

Problem jak w temacie Komputer startuje monitor nie włącza się.

Znajomy przyniósł mi PC-ta z powyższymi objawiani. (sam właściciel nie potrafi nazwać systemu operacyjnego na jakim pracuje)

Nie znam dokładnej konfiguracji komputera oprócz: Płyta główna asus M2NPV-Mx, ram 512 goodram ddr2, procesor amd karta graficzna zintegrowana.

W celu naprawczym na początek sprawdziłem czy na obydwu złączach d-sub i dvi występuje ten sam problem odpowiedz tak. zresetowałem bios, zmieniałem banki ramu potem sam ram wymieniłem przełożyłem do każdego banku bez rezultatu. Podłączyłem zasilacz od własnego komputera bez rezultatu podłączyłem własną kartę graficzną takie same objawy odłączałem każdy podzespół po kolei aż doszedłem do samego procesora i płyty głównej bez rezultatu. Podzespoły uruchamiają się poprawnie.

Komputer nie wydaje żadnego dźwięku (pipanie) dochodzę do wniosku ze uszkodzona jest płyta główna lub procek i tu proszę o pomoc bo w tym momencie trochę się gubię. Dodam że nie widzę żadnych spuchniętych kondensatorów…

Może coś pominąłem? Co z tym dalej robić?

Sprawdź na jakiejś innej płytce ten procesor… jak będzie działał, to płyta nadaje się do utylizacji.

Gdyby to był procesor BIOS dawałby sygnały http://active-comp.pl/bios.html

A na pewno masz dobrze podłączony głośnik do płyty głównej? Jeśli tak to być może płyta główna jest uszkodzona, ale przyczyną takiego zachowania może być także zetknięcie płyty głównej z obudową. Aby to sprawdzić należy wyjąć cały sprzęt i złożyć go poza obudową a następnie uruchomić. Uwaga: musi leżeć na podłożu nie przewodzącym prądu - jakimś kartonie lub czymś w tym rodzaju.

niestety nie mam takiej możliwości

tą opcje sprawdzę zrobię pająka

EDIT

Po pająku żadnych zmian możemy być pewni ze procesor lub płyta główna jest uszkodzona. Potrzebuje waszej pomocy jak to ustalić żeby nie kupić płyty głównej a to procek tylko spalony.

Chociaż patrząc wyżej to iż nie ma żadnych dźwięków przy rozruchu to prawdopodobnie płyta główna…