Komputer startuje z opóźnieniem


(krejzol123) #1

Witam mam taki problem posiadam płytę główna msi g41m p26 gdy naciskam power na komputerze komputer uruchamia się z opóznieniem nieraz to jest 5 sekund nieraz 3 a niekiedy od razu się włączy zasilacz to tracer napięcia mież4one miernikiem i się zgadzają pamięć ram 4 gb ddr 1333 mhz goodram procek intel pentium d cpu 2.80 ( 2 cpu ) i karta graf nvidia gt 520 czym spowodowany jest opóźniony start kompa ?


(hirem) #2

To że zasilacz pokazuje w danej chwili przez Ciebie mierzone linie napięć w normie nie oznacza że cały czas utrzymuje się takie. I nie ma chwilowych spadków, skoków poszczególnych lini pod obciążeniem czy podczas rozruchu. Zasilacz jest z czarnej listy a to znaczy że nie ma odpowiednich układów czy też części zapewniających stabilną pracę i nie bez przyczyny jest na czarnej liście. Sprawdzałeś czy po wciśnięciu przycisku power wiatraki zasilacza , nad procesorem też z opóźnieniem startują. Możesz sprawdzić zasilacz odłąćzając od płyty głównej i tylko zostawiająć połączenie z dyskiem i nagrywarką żeby jakieś obciążenie było podaję link do przykładowego filmiku http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j … ty-glownej

I można zobaczyć czy po wciśnięciu włącznika od razu wiatrak zasilacza się zaczyna kręcić ale kila razy bo jak sam piszesz że różnie to wychodzi z pełnym zestawem. Ale to i tak nie będzie eksperyment w pełni wiarygodny bo nie ma obciążenia takiego jak z płytą .A jeśli by się okazało że na takim eksperymencie wiatrak zasilacza włącza się z wyraźnym opóźnieniem to pozostałe podzespoły wcześniej się nie załąćzą.

Można jeszcze winić samą płytę główną ale po sprawdzeniu na markowym zasilaczu. Jak komputer jest aktualnie podkręcony to też może być przyczyna tym bardziej na zasilaczu z czarnej listy.


(krejzol123) #3

ok dziękuje sprobuje to zrobic ale chyba będe sprzedawał komputer :stuck_out_tongue:


(Pablo_Wawa) #4

Czasami taki opóźniony start komputera jest przez kartę graficzną - znajomy tak miał i nawet dłużej czekał - a pojawiło mi się ta po zmianie karty graficznej na lepszą. Być może była w tym raczej wina zasilacza, ale tematu już nie drążyliśmy.