Komputer stoi na ekranie biosu

Witam

Przed chwilą miała miejsce dość dziwna awaria.

Grałem sobie w grę gdy nagle komp się zwiesił a w słuchawkach powtarzane było ostatnie 0.5 sekundy dźwięku. Postanowiłem zresetować kompa i okazało się że komputer stoi na pierwszej planszy biosu gdzie jest podane nazwa firmy, model itp. Wcześniej na dole była informacja jak wejść do biosu ale teraz tego nie ma. Troszkę to dziwne i nie wiem co robić, resetowałem już bios wyciągając bateryjkę ale nic nie dało, chyba za krótko.

Test POST nie wykrył niesprawny sprzęt, było jak zawsze jedno piknięcie.

Moja płyta główna to Asus P5N-E SLI. Co można z tym zrobić?

Odłącz komputer od prądu, odłącz dysk, podłącz komputer do prądu i włącz komputer, spróbuj wejść do biosu.

Odłączyłem wszystko razem z kontrolerem. Najpierw odczepiłem tylko napędy, dyski i usb i było to samo. Teraz odczepiłem jeszcze ten kontroler i nie pojawiło się nic brak obrazu i wiatraki parę razy zwalniały i przyspieszały, i po tych paru razach objawił się dźwięk biosu jeden długi i trzy krótkie co ma oznaczać błąd pamięci karty graficznej lub jej brak. Dziwne to jest bo jakoś mogłem wcześniej zobaczyć obraz na ekranie.

Co o tym sądzicie?

Czy masz możliwość podłączyć inną/sprawną kartę graficzną?

Na szczęście mam starą grafikę która będzie pasować ale na razie wole sie wstrzymać bo jakoś wcześniej ta karta potrafiła wyświetlić ekran.

Dodane 30.10.2013 (Śr) 21:24

Właśnie na próbę podłączyłem dysk i kontroler. Znowu jest ekran startowy biosu i koniec. Pewnie gdybym odłączył tylko dysk to było by to samo. Ten kontroler tak jakby podtrzymuje to czy coś takiego :slight_smile: