Komputer stoi na logo płyty głównej

witam serdecznie
Przychodzę z problemem kolegi,a mianowicie komputer stoi mu na logo płyty głównej nie da się wejść do biosu ani nic reset biosu nie daje tak samo wyjęcie baterii i danie zworki na 15 minut,
Pytanie kolegi bo na płycie jest taka kostka z 8-ioma nóżkami i czy jak by wymienił tę kość z na taką sama kość z innym biosem to by płyta ruszyła?
I czy jak wo gule jak płyta stoi na logo i nie daje się wejść do biosu to wina leży po stronie tej właśnie kośći ?
Proszę odpowiedź.

Sugeruję się pobawić RAMem, zostawić jedną kość i kombinować w różnych slotach.

A no tak zapomniałem ze już to kolega robił.czy jak wo gule jak płyta stoi na logo i nie daje się wejść do biosu to wina leży po stronie tej właśnie kośći ?
Odpowiedz prosze na to pytanie

Najprawdopodobniej nie.
Bios sam z siebie się nie psuje, a jak kolega nic nie robił z aktualizacjami BIOS, to nic nie popsuł. Gdyby zaś popsuł, to na amen.

Proponuje wszystko odłączyć i sprawdzić tylko cpu+RAM, jak wejdzie w BIOS, to już będzie wiele mówiło.

instalowałem windowsa 10 i gdy był napis przygotowywanie wyłączył sie prąd i po tym zdarzeniu płyta juz wisiała na logo

czy takie zdarzenie jak napisałem mogło uszkodzić bios?
Procek i ram sprawdzałem są sprawne na innym kompie

ktoś wie?

Nie, nie powinno. Masz walniętego W10 na HDD, zacznij od formata (nawet na innym PC) i zainstaluj.

wymiana kości z innej płyty pomogła płyta działa już nie stoi na logo dziekuje wszystkim za odpowiedzi