Komputer strasznie długo się ładuje

Od pewnego czasu mam następujący problem:

Po włączeniu komputera i załadowaniu XP, ukazuje się pulpit i tu zaczyna się problem. Widnieje on dosyć długo, a na nim logo NOD32, przez ten okres po uruchomieniu dowolnego programu nie widać żadnej reakcji poza dodaniem go do taskmgr na liście procesów. Wszystko tak jakby “wisiało” i nic się nie dzieje. Najzabawniejsze jest to że w tym czasie mogę np bez problemu odświeżyć pulpit, wejść np do mój komputer i śmiga szybko, jednakże żadna aplikacja nie idzie. Dopiero po pewnym okresie(1-3min) wszystko jakby zostaje “odblokowane” i wtedy to ukazuje się w liście procesów cała reszta(przed tym “odblokowaniem” na liście jest tylko 18-20procesów, po tym ok 30). Znalazłem jeden wątek na forum dotyczący mulenia kompa przy starcie i zastosowałem porady w nim przedstawione(stworzyłem logi dzięki konfiguracji tam podanej, jednak nie usuwałem żadnych danych ani rejestru)

Oto logi:

OTL

Extras

SRElog

Cierpliwie czekam na porady odnośnie tego co dalej można zrobić :smiley:

Uruchom SREng -> System Repair -> File Assocation -> zaznacz .JS i .CHM -> Repair.

Sprawdź też wariant obciążenia systemu przez jeden z procesów svchost.exe z powodu dużego pliku HOSTS:

http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/ … i-w-xp/#14

Ogólnie w logach brak infekcji.

ale jak sprawdzić/naprawić ten svhost?na tej stronie nie ma porady praktycznej tylko opis. Dodatkowo przy starcie xp(w momencie zamulania) pojawia się proces: imapi.exe, po jego zamknięciu także wszystko wraca do normy.

To też jest usługa i można ją bezpiecznie wyłączyć. W takim razie proponuje przeczytać linkowany temat w całości i zoptymalizować usługi systemowe.