Komputer strasznie harczy


(bartekking) #1

Siema chłopaki od pewnego czasu rzadko bo rzadko coś strasznie hałasuje jakby jakiś wiatrak sie obcierał.Sprawa jest dziwna bo po np halasuje 5 min i hałas znika albo zresetowałem komputer i bylo wszystko dobrze.Komputer mam 1,5 roku nic nowego nie bylo montowane wszysko tak jak było tak jest.Otworzyłem obudowe kurzu nie ma i wszystko wyglada dobrze.Procesor mam intel pentium dual core chłodzenie pasywne,zasilacz 350 wat karta graficzne geforce 9500 gt z chłodzeniem pasywnym.Na wiatrakach nie ma kuchrzu.Prosze o pomoc.


(kamilek030190xd) #2

może dysk???


(Qba Lukaszczyk) #3

Skoro masz tylko chłodzenie pasywne, to co ci charczy? Chyba, że chłodzenie obudowy.

Chłodzenie pasywne - sam radiator

Chłodzenie aktywne - radiator + wentylator

kamilek030190xd , jeżeli nie wiatraki, to tylko dysk.

No to w końcu masz wiatraki, czy nie?


(bartekking) #4

Na karcie nie mam wiatraka chodzilo mi ze nia ma kurzu na wiatrakach od procesora,obudoawy i w zasilaczu.Chyba to nie do dysku bo dziwek jest bardzo glosny tak jakby cos sie ocieralo nie wiem.Moze ma ktos pomysl co to mozze byc?


(stalesz) #5

Zdejmij lewą ściankę i posłuchaj przy włączonym komputerze skąd dochodzi ten dżwięk.


(Qba Lukaszczyk) #6

Otwórz bok obudowy i posłuchaj głosu (nie, nie serca) tarcia. Powinieneś móc ocenić, z której strony dobiega dźwięk.


(bartekking) #7

Bo tylko ze jest taki problem ze radzko zdarza sie to harczenie wiec teraz tego nie sprawdze a jak myslisz co to moze byc?


(Qba Lukaszczyk) #8

Myslec, to ja sobie moge ;] Wentylator albo dysk. Jezeli dysk, to prawdopodobnie do wymiany, a jesli wentylator, to pewnie lozysko.