Komputer strasznie zamula

Witam, mam problem z moim komputerem, otóż straszne muli i się zawiesza od pewnego czasu. Włączę przeglądarkę, puszcze muzykę z YouTube, włączę Facebooka a on już tnie. Nawet gry włączę jakaś słaba grę , np Metin to strasznie tnie (a użycie procesora wynosi 6-10%). Kiedyś był problem,że włączał się tylko te początkowy obraz startowy (czarny) i nic dalej nie szło. W naprawie stwierdzili ze kable z dysku. Ostatnio włączał się do momentu gry Windows XP się ładuje i mógł tak się ładować cały dzień, ale format pomógł tylko co z tego jak dalej muli. W komputerze mam 2 lampki , jedna czerwona, druga zielona. Czerwona z tego co wiem jest od dysku twardego, natomiast nie mam pojęcia od czego jest zielona ale przestałą świecić. Był u mnie taki wioskowy informatyk i stwierdził że to może być dysk twardy. Tu zrobiłem programem HD Tach 3.0 taki skan ale nie wiem co on oznacza. http://pl.tinypic.com/view.php?pic=15zo … pWlkdIyLpw . Problemu pojawiły się jak mój sąsiad zrobił zwarcie i spalił mi się zasilacz, ale w servisie stwiedzili ,że nić innego się nie uszkodziło. Po miesiącu poszedł zasilacz który mi włożyli… za jakiś czas karta sieciowa, i teraz niedawno znowu zasilacz.

Aktualny Zasilacz : LOGIC 400W

Pamieć ram : 1GB

Karta graficzna: GeForce 9500GT

Procek: AMD Athlom 2X Dual Pore Processor 4200+ 2x 2.21 GHz

Płyta: M61SME-S2 Gigabayte.

Z góry dziękuję za pomoc, dodam ,że nie znam się na komputerach :stuck_out_tongue:

Po pierwsze wymień zasilacz na markowy ten co masz jest na czarnej lisćie oraz dołóż pamięci ram Do sprawdzenia dysku twardego użyj  http://forum.hotfix.pl/sprzet-komputerowy/odczytanie-smart-programem-hd-tune-t512.html

Kompleksowa diagnoza systemu programem Windows Doctor 2.7.4 :smiley:

W pierwszej kolejności kup listwę przed skokami napięcia.

Poczytaj: http://laptopy.gadzetomania.pl/2011/10/21/listwa-antyprzepieciowa-ktora-skutecznie-ochroni-komputer

 

Przed instalacją systemu zgraj najpotrzebniejsze rzeczy na nośnik cd czy usb itp

 

Sformatuj wszystkie partycje i utwórz je odnowa.

 

Oryginalny windows czy ściągnięty, bo może w tym jest problem. (System z dodatkami)

Miałem markowy zasilacz było to samo :slight_smile:

Komputer działał normalnie, problem polega w tym ,że chce się dowiedzieć dlaczego juz nie działa jak powinien a nie dokupywać ram. 

Nie mam problemów ze spadkami napięcia:)

Windows jest oryginalny, juz usuwałem partycje i tworzyłem na nowo.

Sprawdzałem dysk programem ktory podałeś w linku i jest okej. 

Także dalej nie wiem o co kaman :wink:

Wymiana kabla sygnałowego od dysku nie zawsze poprawia sytuację. Pokaż smart dysku np.program HDTune zakładka Health a jakby było puste pole to program CrystalDiskInfo tylko w tym ostatnim ustaw język polski. Nastepnie zakładka funkcje i Advanced Feature i wartość raw i ustaw na samo 10 [DEC] druga od góry. Jeszcze sprawdź temperatury np. HWMonitor. Zobacz czy na płycie głownej nie da się zauważyć jakiś przepaleń przebarwień na laminacie płyty głównej , czy nie ma spuchniętych kondensatorów. Uruchom dla sprawdzenia alternatywny system; Ubuntu . Linux  z cd/dvd czy pena i jak będzie się sprawowało.

Wiecie co, to stary komputer. Nic nie bede szukał w nim. Ide w styczniu do pracy to sobie coś kupie.