Komputer strasznie zwalnie (muli)

Komputer zaczoł strasznie zwalniac , nie jest to napewno spowodowanie wina wirusow anie spayweru ani innego podobniego shitu, posiadam sciagniete wszystkie poprawki windowsa XP (bez SP2), i nie wiem czemu komputer a dokladnie obciazenie procesora pewnym czasie i po “wchodzeniu do niektorych folderow na d:” wzrasta do 100 % i komputer strasznie zwalnia, wysowam podejrzenia ze moze to byc wina nieporawnego zakniecia komputera przez moja mame po ktorm wystapil “blad zamkniecia”(czy cos w tym stylu:P) i od tej pory po wejsciu do BIOSa i probie dania “Optimised Defaluts” komputer nie chce sie uruchomic, tylko wyskakuje ekran z napisami “uruchom w ostatniej dobrej konfiguracji” itp. (znajacy sie na kompach wiedza o co mi chodzi zapewne :P)

…a teraz w tym mamecie nie wiem co zrobic, moze istnieja jakies programy lub skanery ktore informuja czy konfiguracja sprzetowa jest prawidlowa itp.

ps. post pisany po spozyciu % :smiley:

sproboj uzyc opcji przywracania systemu moze pomoze :)albo zrob formata…

Zrob defragmentacje i skanowanie błedow na dysku!

ALBO po prostu zrestartuj Biosa przez zworke.

Po co wogóle wchodziłeś do biosu.

Jak masz standart defaults to tak ustaw i jak jesteś mocny to sprawdz każdą opcje bo mogło się coś przestawić np.ustawienia procesora, pamięci,karty graficznej.

Weż opis płyty głównej i zobacz na przykładowe opisy ustawień biosu.

Przy uruchamianiu kompa spróbuj dać opcje uruchom normalnie lub tryb awaryjny, zamknij i uruchom normalnie.

Z uruchom użyj polecenia:

chkdsk /f

sfc /scannow