Komputer syczy gdy wyłączony

Witam!!

Zmieniłem zasilacz na http://www.allegro.pl/item471394732_471394732.html . Kiedy wyłączam komputer to słychać syczenie w okolicy chyba procesora lub chipset-a lub baterii BIOSU. Ciężko określić. Syczy na okrągło sprawdziłem. Nie włączałem kompa przez 14h i dalej syczy.

Dodam że kiedy miałem stary zasilacz to też syczał ale tylko przez parę sekund po wyłączeniu.

Nowy zasilacz ma niecały miesiąc.

Martwić się czy zlekceważyć??

Czym to może być spowodowane??

Pozdrawiam Tomek!

U mnie syczy przy niektórych operacjach i do dziś nie wiem co to jest, u mnie nie jest to spowodowane zasilaczem (nie wiem czym zasadniczo) i to lekceważę już rok. Poczekajmy tu jednak na kogoś kto się “zna”.

Witam Panie Krzysztofie!

Dziękuję za odpowiedź.

Poczekamy zobaczymy kto jeszcze się wypowie.

Pozdrawiam!

Witam, a gdy odłączysz całkowicie zasilanie to dalej syczy?

Ojojoj, widzę że masa ludzi szykuje się do pracy jutro ble :-x i mało kto ma ochote się wypowiadać.

Ja też #-o

Powiedzić mogę tyle że mam też dosyć skomplikowany zasilacz z masą zabezpieczeń i to on wydaje takie dzwięki (przynajmniej u mnie) zupełnie jak listwa przeciwprzepięciowa którą kiedyś miałem.

Myślę że nie ma się czego przejmować. Stawiam jednak na zasilacz bo zapewne kiedy się go wyłączy to wszystko cichnie tak? :wink:

Pozdrawiam nowego forumowicza

Ja mam xilence 600W , i też syczy, jakby cewki tak jkby przepięcia :expressionless: no ale wtedy nie musi być włączony więc wyłączam go sieciowo i spox :expressionless: ta jakość to tylko na REKLAMACH! !!

Dzięki wam za pomoc!

Kiedy odłączę prąd do zasilacza to wszystko ucicha, ale jak mówiłem na starym zasilaczu to syczało ale po ok 5 sekundach przestawało.

Ale jeśli innym syczy to oznacza, że nie jestem wyjątkiem, więc się nie martwię.

A jeżeli ktoś coś jeszcze wie co tak syczy to proszę pisać.

Pozdrawiam!

hmm nie znam się, ale może np.

kondensatory ci puchną bo zasilacz dziwny i syczą ??? <- tego byśmy nie chcieli

ciągle syczy czy tylko przez chwile ??

aaaaaaa

a może sekcja zasilania procesora? Jak tak to nie ma obawy na mojej p5k-e od asusa to piszczy sobie od nowości bo kondensatorki się ładują :slight_smile: tak to jest jak się ma 8-fazowy układ zasilania (czy jaki to tam jeszcze kit wciskają :smiley: ). PO odłączeniu prądu się rozładowują i słychać takie pipszczenie które cichnie :slight_smile:

nie wiem czy o to ci chodziło

Cześć MantisGhost!

Kondensatory są w porządku.

Wyżej napisałem, że gdy miałem stary zasilacz to syczało przez ok 5 sek.

A przy nowym zasilaczu syczy cały czas.

Wiem, że ten dźwięk się wydobywa z okolic procesora.

Więc może ta sekcja zasilania procesora.

A gdy odłączy się prąd to po kilku sekundach ucicha.

Wielkie dzięki myślę, że to sekcja zasilania procesora. Więc się nie martwię.

Ale może ktoś to jeszcze potwierdzi.

Ja więc to potwierdzę. :smiley: U mnie syczy właśnie wtedy, kiedy specyficznie obciążam procesor o czym pisałem wyżej. Syczy rok i wszystko gra a kondensatory są ok. Kiedy mi się to zaczęło po zakupie nowej płyty głównej to też najpierw sądziłem, że kondensatory. Komputera używam często i po tym roku przy takim piszczeniu-syczeniu powinny owe kondensatory spuchnąć a tu nic się nie dzieje. No więc u Ciebie to pewno ten sam głupkowaty objaw. Warto jednak co jakiś czas zajrzeć do środka. Niezbadane są bowiem wyroki rzeczy martwych.

Więc już się tym nie przejmuję.

Krzysztofie! Mi syczy na wyłączonym a Panu na włączonym komputerze.

Ale to chyba żadna różnica.

Chodzi o to samo, uwierz.