Komputer tnie się


(Skunksik Pogromca) #1

Witam.

Mam ostatnio problem z komputerem, a mianowicie często mi się przycina. Z początku sporadycznie w grach, np. w fifie mniej więcej raz na połowę meczu taki 2 sekundowy freez obrazu ( przy czym może warto powiedzieć, że dźwięk leciał dalej płynnie). później problem się nasilił (+-3razy na połowę meczu ale jeden po drugim). Teraz z kolei nawet podczas przeglądania internetu zdarzają się krótkie freezy.

Terez co już do tej pory zrobiłem, przeskanowałem oczywiście antywirusem, nic to nie dało. Na jakimś forum znalazłem, żeby ściągnąć jakiegoś antymalware, też ściągnąłem, przeskanowałem i nic. Komputer w środku odkurzony.

Nie wiem czy to może mieć związek, ale wcześniej podczas grania i pracy w programie do renderowania wyskakiwały mi artefakty na ekranie, w internecie przeczytałem, że może pasta termoprzewodząca na karcie graficznej się zużyła. Zakupiem więc nową i wymieniłem. Artefakty zniknęły ale pojawił się powyższy problem, z tym że nie potrafię powiedzieć czy to stało się bezpośrednio po wymianie pasty i miało z tym jakikolwiek związek. Tymniemniej pomyślawszy, że tak właśnie mogło być i, że np przesadziłem z ilością pasty, dziś wyczyściłem i przesmarowałem od nowa, co jednak nie pomogło.

Ostatnio też drukowałem w innej drukarni niż zwykle i przyniosłem na pen drivie chyba jakiegoś wirusa co robił skrót na pendrivie do samego siebie (otwieram pen driva a tam skrót do pen driva), już to dawno sformatowałem ale może coś przeszło na kompa.

Liczę, że znajdzie się jakiś dobry człowiek, który upora się z moim problemem. Z góry dzięki.

logi:

GMER

http://www.wklej.org/id/1025555/

OTL

http://www.wklej.org/id/1025557/

http://www.wklej.org/id/1025558/

RSIT

http://www.wklej.org/id/1025559/

http://www.wklej.org/id/1025563/

silentrunners

http://www.wklej.org/id/1025565/

pytałem już na 3 forach ale nikt nie odpowiedział, mam nadzieję, że Wy coś poradzicie, albo chociaż powiecie, że np. logi ok i przyczyny szukać w sprzęcie czy coś. Bardzo chciałbym też aby obeszło się bez formata przynajmniej do czasu aż kupię dysk przenośny. Z góry dzięki.


(Atis) #2

Nikt nie odpowiedział, bo w logach nie widać żadnej infekcji.

Może karta jest uszkodzona skoro pojawiają się artefakty.

Odinstaluj DownloadnSave, Akamai NetSession Interface, Akamai NetSession Interface.

Pobierz AdwCleaner

Zamknij przeglądarkę internetową.

Uruchom AdwCleaner i kliknij Delete.

Możesz jeszcze sprawdzić wpływ działających programów wykonując czysty rozruch:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl


(Skunksik Pogromca) #3

No i super. Dziękuję, o taką odpowiedź mi chodziło, przynajmniej wiem, gdzie szukać. Dzięki też za podpowiedź z tym czystym rozruchem, spróbowałem i jak narazie przestało ciąć, widać problem może tkwić w w jednej z usług, jutro popróbuję poszczególne konfiguracje usług. W każdym razie wielkie dzięki.