Komputer uruchamia się 5 godzin! Czarny ekran

Witam,

Mam problem z moim komputerem. Kiedy go uruchamiam, nic się nie pojawia na ekranie, cały czas jest czarny ekran, i dioda od monitora szybciej miga, niż gdy komputer jest wylaczony. Po 5 godzinach czarny ekran ulega zmianie na biały, czekam 2 minuty, wylaczam i włączam komputer i wszystko działa normalnie, logo producenta płyty głównej się pojawia, wejście do BIOS’u, później logo Windows 10 i później pulpit. Czasami, gdy jest ten czarny ekran, przechodzi po tych 5 godzinach okolo, odrazu na pulpit.

 

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam.

Na początek napisz, jaki masz zasilacz - odczytaj bezpośrednio z niego.

 

Sprawdź kondensatory elektrolityczne na płycie i karcie grafiki, czy nie wylane lub nie są wybrzuszone.

 

Jak masz zintegrowaną kartę grafiki, to trzeba na niej sprawdzić działanie kompa (wyjęta karta PCIE) lub na innej karcie grafiki.

 

Bo to wskazuje na problem zasilania? zimny lut? lub uszkodzenie sprzętowe?

 

Zrób mu porządną konserwację z kurzu, może coś nie styka?

Zasilacz: Logic 600 ATX 12V 2.2 COMPATIBLE,

 

 

Na innej karcie grafiki sprawdzałem, i to samo było, teraz odpalilem na integrze, ciągle czarny ekran.

 

Kondensatory nie są wybrzuszone, ani na płycie, ani na graficznej.

No to zostaje najpierw sprawdzenie na innym zasilaczu.

 

Możesz również zresetować bios baterią - wyjmij ją na 10 minut, sprawdź jej napięcie, ma mieć powyżej 3 V lub załóż nową, wejdź do biosu, ustaw datę i godzinę i zapisz bios Save i test.

 

Jak dalej problem, prawdopodobnie uszkodzona płyta główna.

 

Ale najpierw zrób konserwację i przejrzyj wszystko?

file.html[/img]

 

Kiedy podlsczylem kabel VGA pod integre, srubka w nim została i nie mogę jej odkrecic…

Odkrecilem, wyjme bateryjke od BIOSu i zobaczymy.

Cążki (kombinerki) przytrzymaj śrubę i odkręć i wkręć ponownie do integry.

Już sobie poradzilem. Wlozylem bateryjke od BIOS’u jest to - Newsun 3V i dalej czarny ekran.

Wszystko masz napisane.