Komputer uruchamia się ale nie ma obrazu na monitorze

Witam podaj że 3 dni temu grałem w cs:go mój komputer znajduje się pod biurkiem i chciałem położyć na nim nogi lecz w pewnym momencie noga mi zjechała i uderzyła albo w kartę graficzną albo w chłodzenie procesora. Teraz nie wyświetla mi się obraz na monitorze ani nie działa myszka gdy ją podepnę. Wentylatory i dysk działają. Dodam jeszcze że mój radiator jest większy od obudowy i nie mogłem mieć bocznego panelu, kiedyś mój komputer się sam wyłączał podczas uderzenia w biurko, wtedy jeszcze stał na biurku. Bardzo proszę o pomoc.

Aż spojrzałem na kalendarz. 3 kwietnia. Więc to na serio.

Rozbierz kompa na czynniki pierwsze i szukaj co połamałeś.

Wydaje mi sie ze nic nie połamałem a i chyba 4 dni temu to bylo

… więc upewnij się, jak rozłozysz i złozysz"może tylko" odkryjesz, że coś się przesunęło.

Swoja drogą, ja rozumiem otwartą budę PC, ale trzymac pod biurkiem i kopać “przypadkowo”? To o nagrode Darwina, jak 220 volt Ciebie popieści będziesz mógł sie ubiegać. Pisze, żebys nie zapomniał, do rozmontowania wyjąć wtyczki… :wink:

Wiem ze trzeba wyjąć wtyczke. Zaraz rozłożę całego.

Eee rozebralem i wyciagam radiator a tam procesor do noego przyklejony

No i czeka cię prostowanie pinów. Pierwszy krzywy który zauważyłem to prawy górny róg (tam gdzie masz trójkącik od spodu na procesorze. I jakby jeden na górnej krawędzi zalany pastą został. Nie rób sam tego demontażu bo to się źle skończy.

Drugi mocno krzywy pin prawy róg procesora. Uważaj na niego jak będzie go prostował bo jest bardzo mocno skrzywiony (prawie że leży) będzie go łatwo złamać przy prostowaniu.

…i nie tylko. Taki zgrubny ogląd:

jeżeli nie wykrzywiły się podczas demontażu to pewnie wtedy kiedy nogą zahaczył o wystający radiator z obudowy.

Piny wykrzywily sie jakis 1 rok temu

To jak wygląda ten procesor na zdjęciu… to nie ma prawa działać. Powyginane piny, zalane pastą…

A jak wyprostowac piny?

Pincetą. I rób to bardzo ostrożnie i wyczyść go dokładnie z pasty.

Oki nie mam pincety

Igła? I czyść alkoholem, nie wodą, o paście mowa.

Czyszcze alkoholem

Jeszcze lepiej igłą do strzykawki. Średnicę igły musisz dobrać eksperymentalnie.

A moze byc igłą krawieckią

Jak pin wejdzie w uszko - jak najbardziej. Próbuj

1 wyprostowany