Komputer uruchamia się niepoprawnie, 5 "piknięć" głośnika systemowego

Witam, 

Mam problem z poprawnym włączeniem komputera, bowiem, gdy klikam przycisk włączenia uruchamiają się normalnie wentylatory podzespołów, na obudowie świeci się dioda dysku, potem gaśnie i tu zaczyna się problem, bo słychać 5 szybko nastających po sobie piknięć z głośnika systemowego. Dalej już nic się nie dzieje, wentylatory działają ale nic nie wyświetla się na ekranie (od początku nic się nie wyświetlało). Docisnąłem wszystkie kable do komponentów, ale nic to nie pomogło.

Dodam, że ten problem zdarzył się po tym jak podłączyłem wentylator do zasilacza, komputer w ogóle nie chciał się uruchomić, więc go odłączyłem i niestety po tym już poprawnie włączyć się nie chciał.

 

Podzespoły:

  CPU: Intel Xeon E3 1230V2GPU: Sapphire Radeon HD6850 1GBRAM: GoodRam DDR3 8 GB 1333MHZPłyta: ASRock H61M/U3S3Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500WObudowa: I-BOX ORION 916G  

Proszę o pomoc. 

Próbowałeś resetu BIOS/UEFI?

karta graficzna bądź RAM do sprawdzenia

wyjmij też zbędne urządzenia USB z portów (niezbęde to mysz i klawiatura)

Może to być błąd procesora, wyjmij “pomachuj” włóż. Sprawdź też bios pod kątem procesora.

Swoją drogą bardzo fajny ten procek.

 

Tak, wyjąłem baterię na jakąś godzinę, niestety bez zmian.

 

Wszystkie urządzenia wyjęte z portów poza myszką i klawiaturą, włożyłem inną kość RAM, bezskutecznie. 

Jutro spróbuję pożyczyć inną grafikę, póki co, dzięki za pomoc :slight_smile:

 

Procek też sprawdzony, tyle że do UEFI nie mogę się dostać bo nic na ekranie się nie wyświetla :stuck_out_tongue:

to na pewno nie procek bo by nic nie pikało jak by nie działał, zobacz może czy ram jest kompatybilny z tą płytą główną bo ja miałem ten problem :), od karty to jest jedno długie piknięcie i 2 krótkie jak się nie myle więc prawropodobnie to wina ramu

Mi też się wydaje, że z procesorem wszystko okej, w końcu serwerowy, w praktyce powinien być mało awaryjny. 

RAM raczej jest kompatybilny, używam już go w tym zestawie pół roku, sprawdziłem jeszcze dwie kości: 2GB od goodram i 4 GB od kingstona, ale niestety nadal to samo :frowning:

Na stronie napisane jest, że 5 piknięć oznacza błąd procesora, ale trochę to dziwne, że przez podłączenie wentylatora do zasilacza nagle procesor nie działa poprawnie :stuck_out_tongue:

Sprawdzę jeszcze jutro czy z kartą graf. wszystko jest okej.

Ciekawe jaką wersję biosu ma mobo bo może tutaj problem. Nie masz przypadkiem starego procka bo domyślam się, że wymieniłeś coś na Xeon-a?

a dodatkowe zasilanie do karty graficznej podłączone ? Dociśnij w razie WU

 

MOBO ma najnowszą wersję biosu, przed wymianą z pentiuma G850 zaktualizowałem.

Zasilanie do karty już tyle razy dociskałem, używałem też innego kabla więc raczej nie w tym problem :slight_smile:

U mnie był błąd kabel hdmi monitor