Komputer uruchamia sie ok. 30min - bezradny :/

(Hehe 91) #1

Jak w temacie. Wczoraj formatowałem dysk © bo oczywiście znów zaczęły się problemy z bluescreenami. Od tego czasu komputer włącza się ze 30minut. Najpierw jest czarny ekran (przez kilka minut), potem czarny ekran z białym paskiem (też się klika min. ładuje) i dopiero windows, potem śmiga jak należy :). Czy to wina jakichś ustawień? Coś ze sprzętem? Przed formatem włączał się szybko.

(Djdude) #2

Użyj Opcji Szukaj ; ))

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... +uruchamia

(Krzychuu) #3

Wrzuć logi z HiJack This i Silent Runners.

Przejrzyj:

:arrow: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku

:arrow: Czyszczenie i optymalizacja

:arrow: Optymalizacja systemu windows xp

:slight_smile:

Przeskanuj PC AVG Antispyware po update, następnie wklej raport na Forum.

(Hehe 91) #4

(Krzychuu) #5

Zafixuj w HJT.

Panel sterowania >>> Java Plug-in >>> Update >>> odptaszkować Check for updates automatically

Odznacz w opchach programu, jeśli niepotrzebny Ci przy starcie.

(Hehe 91) #6

Nic nie pomaga, nadal się uruchamia ok. 30min :frowning:

(Romeq P) #7

Miałem to samo to nie wina oprogramowania tylko błędów na dysku pomaga tylko dyskietka startowa z wgranym wd cler i przeczyszczenie całego dysku.

Tak było w moim przypadku .

Zarchiwizuj swoje dane bo program zostawi pusty dysk.

(Matnis5) #8

Hehee skoro już jesteś po formacie to sprawdż teraz czy bad sektory nadal występują?

(Romeq P) #9

Nie niema już bad sektorów przed użyciem wd clera były dwa.

Programik ładnie wszystko wyczyścił.

(Hehe 91) #10

Czyli co, jak, gdzie?!

To ja wole chyba żeby się uruchamiał ileś czasu niż mam go całkowicie wyczyścić... szkoda mi plików.

Raport z everesta (magazyn->smart) nie wiem czy potrzebny:

Jak uzywac HDD regeneratora?

(mrbungle) #11

ja miałem podobny problem kilka miechów temu... dysk mi padł... i system cholernie długo sie odpalał... czy nie miałeś przypadkiem takiej sytuacji ze obroty dysku malały, a później wracały do odpowiednich obrotów i... ZWIECHA?

jaki masz zasilacz (moc mnie interesuje) + inne komponenty kompa: płyta, pamiec, procek, ile CD/DVD romów, urządzeń na USB...

(Hehe 91) #12

Z everesta ;] Zasilacz to Codegen 300W, właśnie zastanawiam się nad kupnem nowego.

Złączono Posta : 24.05.2007 (Czw) 18:03

Hm, raczej nie. Tylko zaczęło mi wywalać bluescreeny (zresztą nie pierwszy raz) przy starcie system, nie się nie dało zrobić to sformatowałem dysk i od tamtej pory uruchamia się tak długo.

(Matnis5) #13

Jakiej opcji formatowania użyłeś?

W jakim trybie pracuje dysk po formacie?

(Hehe 91) #14

Normalnie (nie szybkie!) z systemem plików FAT jeśli o to chodzi... A z tym trybem to nie wiem?

(matiit) #15

Sprawdź

Będzie to w menedzerze urządzeń -- kontrolery ata/pata czy coś takiego.

Powinno być ustawione na uDMA

(mysz 1) #16

Zobacz w ustawieniach Kaspersky Internet Security 6.0 czy nie skanuje kom. podczas uruchmienia

(Hehe 91) #17

Mam:

i potem rozsuwa się i jest:

gdzie potem to szukać?

(matiit) #18

Podstawowy kanał IDE

(Hehe 91) #19

Chodzi pewnie o zakładkę zaawansowane a więc tam mam tak:

aabb8.jpg

I w rubryce Urządzenie główne i Typ transferu do zmiany jest tylko: Tylko PIO tak samo w rubryce urządzenie podrzędne.

Taki ekran jest przez dość długi czas:

070526121801gq2.jpg

Najpierw jest bez tego paska, potem z paskiem i potem załaduje się win normalnie działa...