Komputer uruchamia sie ok. 30min - bezradny :/

Jak w temacie. Wczoraj formatowałem dysk © bo oczywiście znów zaczęły się problemy z bluescreenami. Od tego czasu komputer włącza się ze 30minut. Najpierw jest czarny ekran (przez kilka minut), potem czarny ekran z białym paskiem (też się klika min. ładuje) i dopiero windows, potem śmiga jak należy :). Czy to wina jakichś ustawień? Coś ze sprzętem? Przed formatem włączał się szybko.

Użyj Opcji Szukaj ; ))

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … +uruchamia

Wrzuć logi z HiJack This i Silent Runners.

Przejrzyj:

:arrow: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku

:arrow: Czyszczenie i optymalizacja

:arrow: Optymalizacja systemu windows xp

:slight_smile:

Przeskanuj PC AVG Antispyware po update, następnie wklej raport na Forum.

Zafixuj w HJT.

Panel sterowania >>> Java Plug-in >>> Update >>> odptaszkować Check for updates automatically

Odznacz w opchach programu, jeśli niepotrzebny Ci przy starcie.

Nic nie pomaga, nadal się uruchamia ok. 30min :frowning:

Miałem to samo to nie wina oprogramowania tylko błędów na dysku pomaga tylko dyskietka startowa z wgranym wd cler i przeczyszczenie całego dysku.

Tak było w moim przypadku .

Zarchiwizuj swoje dane bo program zostawi pusty dysk.

Hehee skoro już jesteś po formacie to sprawdż teraz czy bad sektory nadal występują?

Nie niema już bad sektorów przed użyciem wd clera były dwa.

Programik ładnie wszystko wyczyścił.

Czyli co, jak, gdzie?!

To ja wole chyba żeby się uruchamiał ileś czasu niż mam go całkowicie wyczyścić… szkoda mi plików.

Raport z everesta (magazyn->smart) nie wiem czy potrzebny:

Jak uzywac HDD regeneratora?

ja miałem podobny problem kilka miechów temu… dysk mi padł… i system cholernie długo sie odpalał… czy nie miałeś przypadkiem takiej sytuacji ze obroty dysku malały, a później wracały do odpowiednich obrotów i… ZWIECHA?

jaki masz zasilacz (moc mnie interesuje) + inne komponenty kompa: płyta, pamiec, procek, ile CD/DVD romów, urządzeń na USB…

Z everesta ;] Zasilacz to Codegen 300W, właśnie zastanawiam się nad kupnem nowego.

Złączono Posta : 24.05.2007 (Czw) 18:03

Hm, raczej nie. Tylko zaczęło mi wywalać bluescreeny (zresztą nie pierwszy raz) przy starcie system, nie się nie dało zrobić to sformatowałem dysk i od tamtej pory uruchamia się tak długo.

Jakiej opcji formatowania użyłeś?

W jakim trybie pracuje dysk po formacie?

Normalnie (nie szybkie!) z systemem plików FAT jeśli o to chodzi… A z tym trybem to nie wiem?

Sprawdź

Będzie to w menedzerze urządzeń – kontrolery ata/pata czy coś takiego.

Powinno być ustawione na uDMA

Zobacz w ustawieniach Kaspersky Internet Security 6.0 czy nie skanuje kom. podczas uruchmienia

Mam:

i potem rozsuwa się i jest:

gdzie potem to szukać?

Podstawowy kanał IDE

Chodzi pewnie o zakładkę zaawansowane a więc tam mam tak:

aabb8.jpg

I w rubryce Urządzenie główne i Typ transferu do zmiany jest tylko: Tylko PIO tak samo w rubryce urządzenie podrzędne.

Taki ekran jest przez dość długi czas:

070526121801gq2.jpg

Najpierw jest bez tego paska, potem z paskiem i potem załaduje się win normalnie działa…