Komputer uruchamia się w kółko nie dochochąc do windowsa


(Gitty) #1

Komputer po włączeniu uruchamia się, jest jeden krótki dźwięk na początku, potem "searching boot from cd rom" długo się zastanawia, potem przechodzi do strony z wyborem jak ma się uruchomić windows i żadna z opcji nie działa, po wybraniu każdej z nich pojawia się czarna strona i komputer zaczyna uruchamiać się od nowa i tak w kółko.

Dysk jest dobry i windows jest dobrze zainstalowany, bo chodzi prawidłowo na innym kompie i był instalowany na nie zepsutym, innym komputerze.

Co to może oznaczać? :frowning:


(Cosik Ktosik) #2

Nie można instalować Windowsa na innym komputerze niż na tym, na którym ma być uruchamiany. Po prostu nie ruszy na 99%.

Tak, więc trzeba go od nowa instalować.

Aha, ponieważ są jakieś problemy z komunikacją, więc sprawdź podłączenie kabelków od dysku i napędu. W Biosie załaduj ustawienia zoptymalizowane.


(Gitty) #3

płytka z windowsem też nie rusza na tym kompie :frowning:


(Cosik Ktosik) #4

Tak, jak wyżej. Sprawdź kable i zworki. Napędy ATA muszą być podłączone na taśmie wg kolejności: master---slave------------------płyta główna.

Ustaw napęd jako pierwszy.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD Jeżeli nie ma Advanced Bios Features, wejdź do zakładki Boot->Boot Priority. Zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).


(Gitty) #5

ok, sprawdzę :wink: