Komputer uruchamia się za n tym razem

(Utrivv) #1

Niestety taki problem dopadł i mnie.

Komputer taki jak w stopce a problem zaczął sie niewinnie kilka miesięcy temu - zaczął włączać się za drugim razem.

Obecnie by go odpalić czasem muszę włączać i wyłączać nawet kilkanaście razy potem pracował stabilnie cały dzień - niestety do wczoraj.

Wczoraj trzykrotnie wyłączył się w trakcie pracy za każdym razem wyświetlając BSOD

Czyściłem mu BIOS'a(najnowsza wersja dla tej płyty) , zmieniłem bateryjkę, przedmuchałem powietrzem, wyjąłem komponenty (poza procesorem) i włożyłem ponownie ale nic nie pomogło.

Pamięć testowana memtestem i 0 błędów.

Czy z tego komputera da się jeszcze coś wyciągnąć? Na wszelki wypadek zamówiłem już nowe komponenty ale gdyby się okazało że system nie przejdzie weryfikacji i będę zmuszony dokupić nowy wolałbym by stary był nadal sprawny (najbardziej żal mi tego windows'a)

Drugie pytanie: Gdyby okazało się że mój XP odmówi współpracy czy jest możliwość zachowania ustawień, danych itp przy nowej instalacji?

Wolałbym nie kupować upgrade'a tylko zwykły system (siódemkę)

(Semtex) #2

Tu bym szukał przyczyny, sprawdź na lepszym zasilaczu :wink:

(Utrivv) #3

Miał bardzo dobre recenzje w testach ale widzę że już nie :). Części przyjdą do mnie w poniedziałek (bo w informacje sklepu że w czwartek po prostu nie wierzę) to sprawdzę.

(Semtex) #4

No niestety, wszystkie Tracery lądują na czarnych listach, z nimi różnie bywa, czasem mogą śmigać 10 lat bez problemu a czasem po tygodniu ciągną za sobą cały sprzęt. Taki “urok” tych zasilaczy.

(SnykeShadow) #5

….ot i cała prawda. Mój Tracer działał trzy lata by następnie paść z hukiem pociągając za sobą kartę graficzną. Ta „przyjemność” kosztowała mnie 500zł (wymiana zasilacza i karty graficznej).

Jeżeli chodzi o XP to z systemem raczej nic się nie dzieje. Po wymianie zasilacza wszystko powinno wrócić do normy.

(Utrivv) #6

Kupiłem właśnie jakiegoś OCZ’ta za 270zł, sprzedawca zapewniał mnie że to dobry wybór. Wieczorem sprawdzę.

(Semtex) #7

Co to za OCZ, trochę drogo wyszło IMO.

(Utrivv) #8

Na fakturze i pudełko po prostu OCZ ZS 550 W

Od momentu kupna komputer działa idealnie, aż żal wymieniać te części.

(Semtex) #9

No O.K., zasilacz jest przyzwoity ale przepłaciłeś przynajmniej 30zł http://www.ceneo.pl/13414221 :wink:

A nawet 40 zł. Nie ma jednak co płakać nad rozlanym mlekiem, dobrze, że skończyło się dobrze, jak widzisz zasilacz to bardzo ważny element “piecyka” :slight_smile: