Komputer uruchamia się za n tym razem

Niestety taki problem dopadł i mnie.

Komputer taki jak w stopce a problem zaczął sie niewinnie kilka miesięcy temu - zaczął włączać się za drugim razem.

Obecnie by go odpalić czasem muszę włączać i wyłączać nawet kilkanaście razy potem pracował stabilnie cały dzień - niestety do wczoraj.

Wczoraj trzykrotnie wyłączył się w trakcie pracy za każdym razem wyświetlając BSOD

Czyściłem mu BIOS’a(najnowsza wersja dla tej płyty) , zmieniłem bateryjkę, przedmuchałem powietrzem, wyjąłem komponenty (poza procesorem) i włożyłem ponownie ale nic nie pomogło.

Pamięć testowana memtestem i 0 błędów.

Czy z tego komputera da się jeszcze coś wyciągnąć? Na wszelki wypadek zamówiłem już nowe komponenty ale gdyby się okazało że system nie przejdzie weryfikacji i będę zmuszony dokupić nowy wolałbym by stary był nadal sprawny (najbardziej żal mi tego windows’a)

Drugie pytanie: Gdyby okazało się że mój XP odmówi współpracy czy jest możliwość zachowania ustawień, danych itp przy nowej instalacji?

Wolałbym nie kupować upgrade’a tylko zwykły system (siódemkę)

Tu bym szukał przyczyny, sprawdź na lepszym zasilaczu :wink:

Miał bardzo dobre recenzje w testach ale widzę że już nie :). Części przyjdą do mnie w poniedziałek (bo w informacje sklepu że w czwartek po prostu nie wierzę) to sprawdzę.

No niestety, wszystkie Tracery lądują na czarnych listach, z nimi różnie bywa, czasem mogą śmigać 10 lat bez problemu a czasem po tygodniu ciągną za sobą cały sprzęt. Taki “urok” tych zasilaczy.

….ot i cała prawda. Mój Tracer działał trzy lata by następnie paść z hukiem pociągając za sobą kartę graficzną. Ta „przyjemność” kosztowała mnie 500zł (wymiana zasilacza i karty graficznej).

Jeżeli chodzi o XP to z systemem raczej nic się nie dzieje. Po wymianie zasilacza wszystko powinno wrócić do normy.

Kupiłem właśnie jakiegoś OCZ’ta za 270zł, sprzedawca zapewniał mnie że to dobry wybór. Wieczorem sprawdzę.

Co to za OCZ, trochę drogo wyszło IMO.

Na fakturze i pudełko po prostu OCZ ZS 550 W

Od momentu kupna komputer działa idealnie, aż żal wymieniać te części.

No O.K., zasilacz jest przyzwoity ale przepłaciłeś przynajmniej 30zł http://www.ceneo.pl/13414221 :wink:

A nawet 40 zł. Nie ma jednak co płakać nad rozlanym mlekiem, dobrze, że skończyło się dobrze, jak widzisz zasilacz to bardzo ważny element “piecyka” :slight_smile: