Komputer używa mniej pamięci niż posiada

Jestem tutaj nowy, i wystąpił u mnie problem gdyż posiadam 512 MB RAM a w BIOSie przy zakładce useful memory wskazuje tylko 384 MB , jak ktoś mógłby poświęcić troszkę swojego czasu na wyjaśnienie mi jak zwiększyć użycie RAMU, komputer jest ponad 3 letni posiada zintegrowana karte graficzną ale nie sądze aby tyle pamięci pobierała

z góry dziękuje i pozdrawiam

W systemie ile pokazuje że jest zamontowanej pamięci RAM?

To jest pamięć RAM 512 w jednej kości?

RAM w jednej kości , zainstalowane jest 512 MB (instalized memory) a useful memory 384 MB

BIOS wskazuje Ci, ile pamięci do użytku zostanie po przydzieleniu max. ilości dla karty graficznej (w tym przypadku 128MB). Powiedz jeszcze ile wolnej pamięci pokazuje system podczas pracy.

beztytuurax.png

up. nie wiem czy o to Ci chodziło

Możliwe, że bios nie obsługuje Ci tyle i musisz go zaktualizować.

Możecie pokazać 512MB w jednej kości? Wydaje mi się, że takich nie produkują i nigdy nie produkowali.

Jak to nie ? Chyba że jakaś ironia z Twojej strony?

A podaj nam jeszcze model płyty głównej.

ASUS M2N68-AM SE2

Przestaw pamięć RAM do innego slotu .

Tak jak napisał amorek273 przerzuć ją do innego slotu jeśli posiadasz. Dodatkowo ustaw w biosie standardowe ustawienia dla ramu, wg instrukcji do płyty głównej. Rozumieć ma się, że wcześniej pokazywało 512 i nagle przestało, czy kupiłeś nową kość i od razu nie działa?:slight_smile:

ok sprobuje tak zrobić. Wcześniej było wporządku, ostatnio komputer sie trochę mulił i zauważyłem ów zdarzenie

A może zobacz, czy czasem reszty pamięci nie zabiera Ci karta graficzna.