Komputer w akwarium

Witam,

chciałem pokazać wszystkim pewien filmik z komputerem w akwarium.

Zapraszam do obejrzenia: KLIK!

Filmik robi wrażenie - bynajmniej na mnie.

Oczywiście mam też pytania w związku z tym. Czy na każdym kompie jest to możliwe ?? I gdzie kupić ten Olej mineralny ? zapewne nie przewodzi prądu…

I czy jest to bezpieczne ? bo chciałem sobie takie coś sprawić :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Olej nie przewodzi dlatego jest to możliwe, ale nie na dłuższą metę.

Nie wiem czy chciałbym mieć takie cos u siebie w domu.

Też widziałem kiedyś - niezłe :mrgreen:

Niezłe ale ciekawe czy taki komp długo by pociągną 8)

wpisz olej mineralny na allegro

Hehe fajne :smiley:

Czemu?

Nie wyobrażam sobie trzymania czegoś takiego w domu. To nawet zapach będzie wydawać.

a jak byś to potem wyczyścił itp… ?

kto to ma czyścić? to sie wstawia i patrzy jak idą bombelki z procka :stuck_out_tongue:

efekty wizualne :slight_smile:

ps.

cena tego oleju i akwarium=chłodzenie wodne dość porządne :stuck_out_tongue:

Niedługo włożą komputer do muszli klozetowej i powiedzą że efektywna obudowa + chłodzenie :roll:

to zadziałało bo ten olej nie był przewodnikiem elektrycznym, cała zabawa jest raczej durna i nic z niej nie wynika…(poza tym że ciecz dobrze rozprowadza ciepło :P). wizualnie marnie się prezentuje :stuck_out_tongue: - takie moje zdanie.

wow ale odkrycie :roll: przecież na filmiku to było widać,i pisało…

już takie coś było :lol:

a wyobraź sobie prostą czynność jak podłączenie słuchawek xDDD

do lodówki wsadź będzie jeszcze lepsze chłodzenie :twisted:

A jedzenie sobie włoże gdzie? Do akwarium z olejem? :lol: Dobry pomysł na frytkownicę

sie kupi jakiegoś przedłużacza albo samorobke :smiley:

niestety nie czytałem opisu :slight_smile: rozumiem, że bez tego byś sam się nie domyślił…

?? znowu prowokujesz :? ty człowieku lepiej wyjdź z domu sie przewietrz…

to chłodzenie nazywa się za pomocą przemiany fazowej dzięki której lodówka działa :] ale jest to kosztowne. A pomysł z olejem jest spoko, jak się nagrzeje lepiej to jeszcze można frytki smarzyć :smiley: Istny bajer :smiley:

widzałem cos podobnego tylko ze znacznie mniejszym kosztem na przygotowanie ponieważ zamiast oleju mineralnego jak tu ( 16l) za 260 zł wlano zwykły olej roslinny (25l) chyba za jakies 40/50 zł zwykły taki z biedronki jakis 5 beczek po 5 l i wieksza uwage zwrócono na kompatybilność niz na wyglad.

Poprostu zamiast akwarium uzyto płyt PCV i silikonu troche wiecej pracy jak przy tym projekcie ale nie dosc ze o wielel taniej to i komputer miał wszystkie gniazda normalnie jak zwykła buda na zewnatrz.

Mozliwe i ze mineralny jest tym lepszy ze po jakims czasie w pomieszczeniu nie bedzie smierdzało jak w smarzalni ryb ale jak kto lubi to nic złego mu sei nie stanie a i oczywiscie kolor żółty ( jak kto woli złoty) zamiast zielonego.

Różnic w właściwosciach oleju nie ma a całe przedsięwzięcie było mozliwe za taka sprawa jaką jest olej a raczej jego charakter chodzi o to ze jest dielektrykiem .

za kilka chwil postaram sei odnaleśc tamto doswiadczenie i wrzucic je tutaj>>>

to chłodzenie jest mozliwe dzieki przemianie fazowej czyli spreżaniu i rozpreżniu gazu najczesciej jest to propan poniewaz ma optymalna temp. wzenia.

po przez taki typ chłodzenia mozna osiagnac ( w jedno stopniowym cyklu) ok. -45*C na CPU i nie tylko a zwiekszanie ilosci jednorazowych cyklów czy tez stopniowanie całej konstrukcji co jest bardzo czasochłonne i wymaga nielada umiejetnosci moze doprowadzic albo do uszkodzenia sprzetu albo do osiagnieca teperatur nawet -180*C ! przy tylko 5 stopniowej konstrukcji co jest całkowicie bez sensu

I z tej racji ze jest to własnie bez sensu ( chodz dla prawdziwych podkręcaczy jest to nie lada gratka ) te typy chłodzenia zostały wycofane z produkcji inna przyczyna jest równiez a raczej była ich cena pozostaje jedynie domowe montowanie takich zestawów…

Frytek na mineralnym nie wyczarujesz ale na roslinnym już tak :]