Komputer w granicach 2000 PLN

Wiem, że niecałe 2 dni temu powstał niemal bliźniaczy do mojego. Jednak tamten zawierał głównie konfiguracje Wasze. Ja jestem ciekawy jak skomentujecie moja. Jstem w 100% nowicjuszem i złożyłem go własciwie na “zielono”.

Myślałem tutaj o około 2000 PLN - ofc. sama skrzynka (komputer gł. na gry)

Procesor: AMD ATHLON 64x2 4800 AM2 (moze jakś inna?)

Pamięć: Kingston 2x1 GB PC 800

Zasilacz : TAGAN 480 W (modularny)

Płyta główna : GIGABYTE AMD 790 FX Socket AM2+ (czy jakos tak xD) <- nie wiem czy pasuje do restzy

Karta graficzna: Galaxy GeForce 8800 GT Heatpipe 512 mb

Napęd: DVD LG GSA-H55N OEM

HDD: Samsung 320 GB

Obudowa: - nie mam pojęcia- (dobra wentylacja by sie przydała)

Prosiłbym o zajrzenie w moje pomysły i poprawienie błedów (np. cos nie działa dobrze z czymś). Nie krepujcie sie dodawac własne pomysły. Czekam na sugestie.

~Huter

Zasilacz Modecom MC 400W

Płytke Foxconna P35A-S

Procka E2160

Dysk WD Caviar 320Gb aaks

Pamięci patriota 2x1gb 800Mhz LLK lub OCZ Reapter 800Mhz

Obudowa np. tą

http://www.allegro.pl/item332092804__co … nowy_.html

Polecam sklepy http://www.rav.pl i w komputronik.pl czasem niektóre części tanieją

zasadnicze pytanie będziesz podkręcał czy nie ?!

jeśli nie to zestaw znośny, choć przepłacisz za płyte głowną.

Jeśli myślisz o oc to płyta Abit p35 /Foxconn p35a-s

procesor E2160

dysk samsung 500GB

Nie mam zamiaru bawić sie w taktowanie… Powiedzmy, że raz juz przesadziłem i teraz unikam tego.

Co do zasilacza… rozumiem, że nie potrzebuje aż 480 W, ale podobno przy większej ilości W mniej sie starzeje sprzęcior.

Ta płyta główna Foxconn p35a-s nie jest bardziej pod procesory Intela (nie wiem czy jest jakaś genralna róznica w budowie ATHLOnów i INTELów - taka, która by eliminowa,łą jedne jednostki do współpracy z innym).

Dysk 500 gb nie jest mi potrzebny - na to nie przeznaczajcie kasy.

przesadziłeś z OC i teraz unikasz ? hmm dziwna sprawa… ja jak przesadzę z oc to owszem też unikam, ale do ponownego uruchomienia komputera :stuck_out_tongue:

Nadwyżka mocy zasilacza nie ma znaczenia, części starzeją sie generalnie jak wszystko inne na tej planecie, wg. kalendarza gregoriańskiego.

mostek p35 jest tylko i wyłącznie dla procesorów intel, jeśli nie widzisz różnicy miedzy AMD i intel to radzę zaczerpnąć trochę info z google chociażby na temat budowy samych gniazd procesorów.

dysk 500GB dostaniesz juz za 270zł wiec nie wiele drożej niż 320, a wolnego miejsca nigdy za wiele.

Czyli jest małe zgrzytanie między ich budowami (triumf :P)… Skoro ja chcę Athlona to Foxconn nie pasuje raczej. <- tak to przynajmniej zrozumiałem, jak źle prosze uprzejmie mnie wyprowadzić z błedu *.*

Co do tego HDD to raczej skłaniam sie do max. 400 GB, ale moze (jak będzie nadwyżka w budżecie) wybiorę sobie 500…

A co powiesz/cie o innych częsciach…

Jakaś płytka główna do athlonka - bo ta moja to rzeczywiscie strasznie droga.

Skoro nie ma zadnego znaczenia ten zasilacz to moze warto wybrać Corsair 450 W - wiele dobrego o nim słyszałem. ^^

Jeśli mówimy o pamieci to dlaczego wiekszosć odrazdza Kingstona? Co lepszego ma Patriot?

Obudowa mi sie podoba. Dziękuję Błażej.

Do 2000zł nie opłaca się składać kompa pod AMD.

Jeśli Ci bardzo już zależy to możesz wziąć płytę

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H (AMD 690G + SB600)

A tutaj możesz trochę o niej poczytać. http://egielda.com.pl/?str=art&id=1700-18

Ale naprawdę nie warto za 2k zł robić kompa pod AMD, za taką cenę możesz mieć naprawdę dobrą maszynę.

Osobiście wziąłbym Abita AX78 - około 300 zł i podobno nieźle się kręcą, ale jest dosyć mało testów tej płytki…

popieram sk91 lepiej kupic INTELA