Komputer w granicach 2000 PLN

(Mateusz Hutor) #1

Wiem, że niecałe 2 dni temu powstał niemal bliźniaczy do mojego. Jednak tamten zawierał głównie konfiguracje Wasze. Ja jestem ciekawy jak skomentujecie moja. Jstem w 100% nowicjuszem i złożyłem go własciwie na "zielono".

Myślałem tutaj o około 2000 PLN - ofc. sama skrzynka (komputer gł. na gry)

Procesor: AMD ATHLON 64x2 4800 AM2 (moze jakś inna?)

Pamięć: Kingston 2x1 GB PC 800

Zasilacz : TAGAN 480 W (modularny)

Płyta główna : GIGABYTE AMD 790 FX Socket AM2+ (czy jakos tak xD) <- nie wiem czy pasuje do restzy

Karta graficzna: Galaxy GeForce 8800 GT Heatpipe 512 mb

Napęd: DVD LG GSA-H55N OEM

HDD: Samsung 320 GB

Obudowa: - nie mam pojęcia- (dobra wentylacja by sie przydała)

Prosiłbym o zajrzenie w moje pomysły i poprawienie błedów (np. cos nie działa dobrze z czymś). Nie krepujcie sie dodawac własne pomysły. Czekam na sugestie.

~Huter

(Błażej) #2

Zasilacz Modecom MC 400W

Płytke Foxconna P35A-S

Procka E2160

Dysk WD Caviar 320Gb aaks

Pamięci patriota 2x1gb 800Mhz LLK lub OCZ Reapter 800Mhz

Obudowa np. tą

http://www.allegro.pl/item332092804__co ... nowy_.html

Polecam sklepy http://www.rav.pl i w komputronik.pl czasem niektóre części tanieją

(Gen Salvador) #3

zasadnicze pytanie będziesz podkręcał czy nie ?!

jeśli nie to zestaw znośny, choć przepłacisz za płyte głowną.

Jeśli myślisz o oc to płyta Abit p35 /Foxconn p35a-s

procesor E2160

dysk samsung 500GB

(Mateusz Hutor) #4

Nie mam zamiaru bawić sie w taktowanie... Powiedzmy, że raz juz przesadziłem i teraz unikam tego.

Co do zasilacza... rozumiem, że nie potrzebuje aż 480 W, ale podobno przy większej ilości W mniej sie starzeje sprzęcior.

Ta płyta główna Foxconn p35a-s nie jest bardziej pod procesory Intela (nie wiem czy jest jakaś genralna róznica w budowie ATHLOnów i INTELów - taka, która by eliminowa,łą jedne jednostki do współpracy z innym).

Dysk 500 gb nie jest mi potrzebny - na to nie przeznaczajcie kasy.

(Gen Salvador) #5

przesadziłeś z OC i teraz unikasz ? hmm dziwna sprawa.. ja jak przesadzę z oc to owszem też unikam, ale do ponownego uruchomienia komputera :stuck_out_tongue:

Nadwyżka mocy zasilacza nie ma znaczenia, części starzeją sie generalnie jak wszystko inne na tej planecie, wg. kalendarza gregoriańskiego.

mostek p35 jest tylko i wyłącznie dla procesorów intel, jeśli nie widzisz różnicy miedzy AMD i intel to radzę zaczerpnąć trochę info z google chociażby na temat budowy samych gniazd procesorów.

dysk 500GB dostaniesz juz za 270zł wiec nie wiele drożej niż 320, a wolnego miejsca nigdy za wiele.

(Mateusz Hutor) #6

Czyli jest małe zgrzytanie między ich budowami (triumf :P)... Skoro ja chcę Athlona to Foxconn nie pasuje raczej. <- tak to przynajmniej zrozumiałem, jak źle prosze uprzejmie mnie wyprowadzić z błedu *.*

Co do tego HDD to raczej skłaniam sie do max. 400 GB, ale moze (jak będzie nadwyżka w budżecie) wybiorę sobie 500...

A co powiesz/cie o innych częsciach...

Jakaś płytka główna do athlonka - bo ta moja to rzeczywiscie strasznie droga.

Skoro nie ma zadnego znaczenia ten zasilacz to moze warto wybrać Corsair 450 W - wiele dobrego o nim słyszałem. ^^

Jeśli mówimy o pamieci to dlaczego wiekszosć odrazdza Kingstona? Co lepszego ma Patriot?

Obudowa mi sie podoba. Dziękuję Błażej.

(Sk91) #7

Do 2000zł nie opłaca się składać kompa pod AMD.

Jeśli Ci bardzo już zależy to możesz wziąć płytę

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H (AMD 690G + SB600)

A tutaj możesz trochę o niej poczytać. http://egielda.com.pl/?str=art&id=1700-18

Ale naprawdę nie warto za 2k zł robić kompa pod AMD, za taką cenę możesz mieć naprawdę dobrą maszynę.

(Inferno Pl) #8

Osobiście wziąłbym Abita AX78 - około 300 zł i podobno nieźle się kręcą, ale jest dosyć mało testów tej płytki...

(Radeon95) #9

popieram sk91 lepiej kupic INTELA