Komputer w Niemczech?

Cześć, wybieram się niedługo do Francji przez Niemcy i mam zamiar kupić trochę sprzętu. Ponoć taniej.

Czy zna ktoś z Was może jakiś sklep komputerowy zlokalizowany w pobliżu trasy Frankfurt Oder - Berlin - Magdeburg - Hannover - Dortmund- granica belgijska, lub wie może gdzie mogę takie info w sieci znaleźć ?

Jeszcze jedno: Czy według Was ma sens kupowanie sprzętu w niemieckich

MediaMarktach ? ( Chodzi mi o drukarkę, może telefax, ew. notebook)

Pozdrawiam

Witam ,

ja mieszkam w Koloni i …hmmmm nieoplaca sie kupywac …tylko tyle mam dopowiedzenia.

To sa bzdury ,ze w niemczech mozna kupic taniej i lepiej …owszem tak bylo ale 10 lat temu teraz sie ta infrastruktura zmienila ,ze niema szans … .

pozdrawiam … .

ja słyszałem że w Niemczech jest jeszcze drożej niż u nas w Polsce i są gorsze sprzęty

Chyba nie do końca się z Tobą zgodzę.

Często porównuję ceny PL-DE, u nas np. sklepy komputerowe, Allegro i Skąpiec.pl a w Niemczech http://www.preissuchmaschine.de i zawsze w Niemczech znajduje taniej.

Np teraz planuję kupić drukarkę OKI B4100. W PL: 649 PLN ( 162 EUR) w DE: 128 EUR. Aparat fot Nikon F75 + 2 obiekt: w PL: 1599 (ok 400 EUR), w DE: 306 EUR.

Problem polega na tym, iż te oferty na preissuchmaschine są niemieckich sklepów internetowych i nijak nie mogę znaleźć mozliwości aby ten sprzęt kupić tam osobiście.

Może jako osoba mieszkająca w Niemczech mi coś podpowiesz. Z góry dzięki i pozdrawiam

jedyny co ci moge podpowiedziec to to ,ze w niemczech jest drozej …jestem z tego pewien na 100 %

Jedyny sklep w ktorym sie zaopatruje to http://www.pcking.de

:slight_smile: :slight_smile:

Biznes ciągle musi być opłacalny, bo ciągle widzę tanie aparaty cyfrowe na Allegro. A one są sprowadzane z Niemiec.

Np. moją MINOLTĘ Z3 - kupiłem za 1200 zeta, gdzie normalnie w Polsce kosztuje on w sklepach od 1500-1850zł.

Pawek niestaraj mi sie udowodnic cen w niemczech bo sam doswiadczami ich na swojej skorze …jeden glupi przyklad , chleb kosztuje 2 € bo tego za 1 € nieda sie jesc !!

Ze sprzetem jest identycznie …

Co do aparatów to się zgadzam z Pawek są dużo tańsze niż w polsce bynajmnie te , które kupili moi znajomi , ale co do komputerów to już nie jest takie jasne

jeżeli dokładnie wiesz co chcesz kupić to nie widzę problemu , sprawdzasz ile to kosztuje w Polsce i będąc w Niemczech możesz spokojnie porównać cenny i tam na miejscu zdecydować czy się opłaca czy nie.

Kris, właśnie tak mam zamiar uczynic :smiley: lecz jadę do Francji, w zupełnie innym celu, przez Niemcy tylko przejazdem, więc chodziło mi o popowiedzenie sklepów w miarę blisko A2 tak aby nie zbaczać z trasy za bardzo.

Z tego co pamietam przy trasię są Media Markty, ale w Polsce nigdy w nich nie kupuję sprzętu, bo z reguły mają drożej niż w sklepach specjalistycznych ale czy w Niemczech jest tak samo … ? Może i tak, sieć to sieć.

Klin , nie zaogólniaj. Aparaty cyfrowe w Niemczech są o wiele tańsze niż w Polsce. Może inna stawka podatku (odpowiednika VATu).

Powiem tak. Mojego kolegi brat jeździ Niemiec, wiem tylko że jest to blisko granicy z Polską ,możliwe ,że Frankfurt nad Odrą. Przywiozi stamtąd bardzo tanie rzeczy kompa ,czasem nawet 100zł taniej kupi karte graficzną. Nie wiem ,jak jest w całych Niemczech ,ale mój kolega tanio sobie liczy ,napeno taniej niż w Polsce i wiem ,że dobrze ba tym zarabia. Nie wiem czy dalej jeszcze jeździ ,bo tego nie można zbyt dużo przewozić !