Komputer w nocy uruchamia BIOS

Witam mam ostatnio taki problem w zasadzie to od ostatniego czyszczenia komputera mam z nim problemy…
Mianowicie na początku po wyczyszczeniu komputera i podpięciu wszystkich kabelków nie chciał się włączyć przycisk power nie reagował więc uruchomiłem go zetknięciem pinów metalem i odpalił…i zawsze go tak odpalałem a potem problem pojawił się przy tym ze przy zetknięciu pinów kabelkiem nie startował więc przeczytałem na pewnym forum ze to może być duże napięcie na myszy albo klawiaturze i tak tez było klawiaturę słuchawki i mysz mam na usp mam gamingowy sprzęt i podpiąłem wtedy klawiaturę i mysz do innych portów wpiołem kabelki od powerów i na przycisku wystartował…
Tu pojawia się nowy problem i nie wiem co to może być…Kiedy poszedłem spać wszystko było ok komp się wyłączył lecz kiedy wstałem następnego dnia to patrzę na monitor i komputer włączony a na monitorze pisze PRES to F1… żeby włączyć bios i włączyłem bios po czym wyszedłem i pomyślałem ze może tak raz sie zdarzylo ale to 4 razy się już wydarzyło i jak ten 4 raz się to pojawiło to stwierdziłem ze może tu napisze może pomożecie mi?

Dodam iż komputer ma 1.5 roku i nigdy to sie nie przytrafiało
Podzespoły:Operating System
Windows 10 Home 64-bit
CPU
Intel Core i7 4790 @ 3.60GHz
Haswell 22nm Technology
RAM
8,00GB Single-Channel DDR3 @ 799MHz (9-9-9-24)
Motherboard
ASUSTeK COMPUTER INC. H81M-PLUS (SOCKET 1150)
Graphics
L1919S (1280x1024@60Hz)
2047MB NVIDIA GeForce GTX 960 (MSI)
Storage
931GB Seagate ST1000DM003-1SB10C (SATA)
Optical Drives
ASUS DRW-24F1MT
Audio
NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM)

Myślę, że komunikat wygląda trochę inaczej…

Możliwe, że masz włączoną opcję auto-uruchamiania o zadanej porze, albo po utracie napięcia ALWAYS ON.
Jeżeli nie wykrywa myszki i klawiatury, to podczas rozruchu jest o tym informacja, a klawisz F1 pozwala zignorować błąd i kontynuować rozruch…

A przynajmniej tak było w starych komputerach.

Przestaw ERRORY na ALL BUT KEYBOARD.
Ustaw przywracanie napięcia na ALWAYS OFF
I sprawdź, czy rzeczywiście nie masz ustawionego uruchamiania automatycznego, o zadanej porze.

To może go zapisz Save i będzie po problemie.

Klawiatura i mysz to PS2, czy USB?

Co mam zapisać…sprzęty na USB

Powiem tak tą opcję rozwazałem ale nawet nw gdzie to moze pisac na tym biosie po patrzalem na ustawienia zaawansowane i nic takiego nie bylo ale moim zdaniem zamoczynnie nic nie moglo sie ustawic
dodam iz jakies 2 miesiace temu jak byl wylaczony komputer mysz byla podpieta do kompa moja mama przez przypadek nacisnela na LPM i zaczela sie swiecic mrugala szybko tak jak w samochcodzie kierunkowskaz gdy drugi nie dziala i mrugala na kolor taki jasny nibieski a ja mam ustawione na cieny niebieski i co 3 sec mruga

Możliwe ze dam save bo nawet glupi ja nie pomyslalem o tym zawsze bralem discord and exit

Ale jak to by bylo auto uruchamianie sie to by komputer właczył sie normalnie na blokade ekranu w moim przypadku WIN 10 i poproszenie o wpisanie hasla a nie na BIOS

Pokaż ten komunikat, który Ci się ukazuje po uruchomieniu komputera, okay?

Witaj jak tylko ponownie się pojawi dam ci znac i dam zdj z tego ale dzis jak bylem na wycziecce tata do mnie zadzwonil i bylo to samo chciał skorzystac z komputera i zastał właczony komputer na tym wlasnie komunikacie "Press F1 to recovery setup"
nacisnąl F1 i się bios właczył…
Przed chwilą przeszukałem cały BIOS i nie znalazłem takiej funkcji przypominającej auto-zaplon komputera jak będe w biosie to wysle tez zdjęcia kazdej z stron biosu

A może bateria na płycie padła - załóż nową, ustaw datę i godzinę i zapisz bios Save.

Tak gdzie mogę zdobyć taką baterię…Nowy problem jak dzis o godzinie 18:00 uspiolem komputer poszedlem zrobic sobie jedzenie po godzine przyszedlem i power dioda nie mruga tak jak bylo naciskam na przycisk w klawaiturze bo tak zawsze wybudzalem komputer i nic lecvz na 0.1 sec podswietlila się kilka klawiszy i nic i znowu odpiąlem wrzystko poczekalem 1 min podłaczylem i metalem właczylem kompa zetknąlem styki i się właczyl i komunikat

i dodam ze zawsze muszę ustawiac na nowo godzinę… juz mysle ze to naprawdę bateria padła na plycie

Baterię kupisz u zegarmistrza.
Po wymianie baterii zresetuj BIOS do ustawień fabrycznych i ustaw ponownie.

własnie wspomnę ze teraz jak właczylem bios zauwazylem przycisk default settings i nacisnołem poczym zrersetowałem komputer teraz jestem na takim stanie…Ale wrzystko wskazuje na to ze to bateria padła